Війна

“Головне використати свій страх проти противника”, – розвідник 108 ОГШБ Олег Харик

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ціна, яку доводиться платити за звільнення наших територій від ворога, занадто висока. Тому важливо знати про кожного героя, який відмовився від всього, заради того, аби інші жили у мирі. В 2 гірсько-штурмовій роті 108 окремого гірсько-штурмового батальйону служить багато героїв, які самовіддано захищають свою країну, рідних та близьких людей. Серед них і солдат Олег Харик, який готовий відправитись у саме пекло, аби відбити у ворога українські землі. Про своїх військових розповідають у 108 ОГШБ 10 ОГШБр «Едельвейс».

108 ОГШБ, війна, новини Прикарпаття

Олег Харик народився 17 липня 1987 року в Калуші. Після школи навчався у Вищому професійному училищі. Далі з 2005 по 2006 роки проходив службу у Збройних силах України – в 10 окремому батальйоні охорони та обслуговування у Львові.

Читайте також: Навідник танка з бригади «Едельвейс» Микола Ватаман: «Хочеш жити – усьому навчишся швидко»

Після служби й до 2022 року Олег Харик працював рятувальником. З дружиною виховують двох доньок.

20 березня минулого року розпочався його бойовий шлях у складі розвідувального взводу 108 окремого гірсько-штурмового батальйону. З грудня 2023 року він служить у 2 гірсько-штурмовій роті.

108 ОГШБ, війна, новини Прикарпаття

За спиною Олега один з найважчих штурмів, де йому з побратимами необхідно було захопити одразу три ворожі позиції.

Пригадує, що як і будь-яку людину в такій ситуації його переповнював страх, але найголовніше було використати цей страхи проти противника та діяти рішуче.

Страх найбільший під час очікування, – каже Олег Харик. – А очікувати початку штурму інколи доводиться дуже довго. Від чого у бійців падає моральний дух. Коли ж починаєш штурм, гору бере адреналін.

Олег надихався впевненістю та рішучістю своїх побратимів. Також, за його словами, не малу роль під час штурму відіграє те, наскільки морально подавленим буде противник. Каже, зі своїми бійцями намагався створити якнайбільше шуму, аби ворог думав, що їх штурмують десятки бійців.

Харик переконаний, що ворога на нашій землі потрібно знищувати без жалю, адже ворог підступний.

Кожному українцю необхідно засвоїти це досить просте правило та нарешті зрозуміти, що хороших росіян не існує. Бо кожен із них тією чи іншою мірою робить все, аби в Україні й надалі падали ракети та вмирали люди.

108 ОГШБ, війна, новини Прикарпаття

Допоки буде дихати хоча би один ворог на території нашої країни – важка праця Олега та всіх Героїв, хто боронить Україну буде марною. Це допустити не можна, – кажуть у 108 ОГШБ.

За старанність, професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та проявлену мужність під час виконання бойового завдання солдат Олег Харик був нагороджений почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «Хрест Хоробрих» №2939 від 09.12.2023 року.

Довідково:

Нагрудним знаком «Хрест хоробрих» нагороджуються військовослужбовці та працівники Збройних Сил України за героїчний вчинок, пов’язаний із ризиком для життя (здоров’я) під час участі у бойових діях об’єднаних, антитерористичних операцій, а також операціях із підтримання миру та безпеки, ліквідації наслідків природних та техногенних катастроф, інших надзвичайних ситуацій.

Нагрудним знаком можуть нагороджуватися повторно, причому загальна кількість нагороджень не має перевищувати трьох разів. У разі повторного нагородження особі вручається металеве зображення із бронзи «Гілка дубового листя», яке розміщується на стрічці нагрудного знака.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.