Війна

Франківські медики виходили пацієнта, який не міг рухатися, їсти та дихати

Google+PinterestLinkedInTumblr
В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні розповіли, як поставили на ноги пацієнта, що був у дуже важкому стані.

Нещодавно у відділення неврології з центром розсіяного склерозу госпіталізували пацієнта у важкому стані з порушенням та обмеженням рухів у ногах, руках, проблемами з сечовипусканням, ковтанням, а згодом і диханням. Крім того, у нього запідозрили COVID-19, передає Репортер.

«Обстеження поставили більше запитань, ніж дали відповідей, оскільки нейровізуалізація виявила ураження всіх відділів центральної нервової системи», – говорить завідувачка відділення Анна Сорохман.

Врешті лікарі діагностували рідкісне поєднання ураження головного, спинного мозку та їх оболонок – менінгоенцефаломієліт.

Здебільшого такі пацієнти залишаються недієздатними. Проте після тривалого лікування з етіотропною та імуномодулюючою терапією, пацієнт відновився і почав робити перші кроки.

«У цьому життєрадісному юнакові зовсім не впізнати колишнього пацієнта, – кажуть лікарі відділення. – Його слід вітати з другим народженням…». Зауважимо, що такі результати для лікарів також неабиякий привід радіти і святкувати. І це вкотре підтверджує, що тільки злагоджена співпраця неврологів дає добрі результати.

У лікарні додали, що невдовзі про історію пацієнта розкажуть детально.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.