Війна

Франківська лікарка розповіла, що “омікрон” може викликати запалення вуха

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
“Омікрон” може викликати запалення вуха, що спричиняє біль та погіршення слуху, і такі симптоми спостерігають у третини людей, яких вразив коронавірус.

Про це розповіла кандидат медичних наук, доцентка кафедри інфекційних хвороб Івано-Франківського національного медичного університету Оксана Кондрин, пише Укрінформ.

Фото ілюстративне

«Тепер частіше помічаємо у молодих людей і дітей, що Омікрон викликає запалення вуха – отити. Адже вірус Омікрон розмножується на слизовій носа і ротоглотки. Отит спричиняє набряк структури вуха. Хворі відчувають біль, погіршення слуху. Отити спостерігають майже у третини хворих, яких вразив коронавірус», – зазначила Кондрин.

За її словами, хворим з отитами треба звертатись до лора за лікуванням та призначенням. “Омікрон”, зауважила інфекціоніст, характерний тим, що він швидко і інтенсивно розмножується у верхніх дихальних шляхах – на слизовій носа і ротоглотки.

Люди відчувають катаральний синдром – нежить, першіння в горлі, може бути невисока температура та кашель.

«Кашель – виснажливий і малопродуктивний, бо є, переважно, враження бронхів та трахеї. Цей фактор викликає найбільші неприємності під час недуги. З часом кашель минає. Омікрон не викликає важких форм», – додала лікар.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні