Війна

До Українського легіону в Польщі вже записалися кілька тисяч людей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Декілька тисяч людей уже зареєструвалися до Українського легіону. Це новий добровольчий військовий підрозділ у Польщі. Про це повідомив міністр закордонних справ країни Радослав Сікорський, пише ЄП.

На заході NATO Public Forum у межах саміту Альянсу у Вашингтоні Сікорський розповів, що у Польщі починають готувати першу українську бригаду. Вона складається з добровольців.

До Українського легіону в Польщі вже записалися кілька тисяч людей

Глава МЗС додав, що нині у Польщі проживає до 1 млн чоловіків і жінок з України. Багато з них готові служити.

І кілька тисяч із них уже зареєструвалися для участі в цьому призові. І що цікаво, багато хто з них справді хоче служити й ротувати своїх співвітчизників. Але вони кажуть: ми не хочемо бути відправленими в бій, не будучи належно навченими та екіпірованими, – зазначив Сікорський.

Він додав, що Польща займатиметься навчанням та екіпіруванням, щоб згодом добровольців відправити до України як підрозділ, але з правом повернення до Польщі після проходження ротації.

На думку Сікорського, якби так вчинила кожна європейська країна, то “в України було б кілька бригад”.

Передісторія:

  • Напередодні ЗМІ повідомили, що анонсоване створення легіону з українців за кордоном, який тренуватимуть у Польщі, нібито вже викликало чималий інтерес, а Польща працює над тим, щоб залучити до підтримки проєкту інші європейські держави.
  • Польська сторона спробує переконувати партнерів, що це ще одна форма інвестицій у європейську безпеку і її варто підтримати.
  • На пресконференції з Дональдом Туском у Варшаві Володимир Зеленський оголосив, що безпекова угода з Польщею включає створення Українського легіону, до якого зможуть добровільно долучатися і проходити вишкіл українці за кордоном.
  • Також угода з Польщею передбачає розробку механізму збиття російських ракет і дронів, що летять у бік території Польщі.

Читайте: Бійці ЗСУ в оточенні 70 днів відбивали штурми росіян

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.