Війна Соціум

Анонімною вакцинацією скористалися 200 медиків з фальшивими сертифікатами

Google+PinterestLinkedInTumblr
В анонімному кабінеті вакцинації в Ужгороді щеплення від коронавірусу зробили вже понад 200 медпрацівників. Усі вони мали підроблений сертифікат про вакцинацію від Covid-19 без внесення жодних даних у відповідну медичну систему.

Загалом у кабінеті анонімної вакцинації щеплення зробили понад 1,4 тис. людей. Серед тих, хто прийшов вакцинуватися були медпрацівники, держслужбовці, військові, вчителі та ті люди, які не робили щеплення з релігійних міркувань, пише Репортер з посиланням на Zaxid.net.

Фото ілюстративне

Як під час пресконференція в Ужгородському пресклубі у середу, 8 грудня, повідомив лікар-інфекціоніст Віктор Петров, у період із 17 листопада 2021 року в анонімний кабінет вакцинації зробити щеплення від коронавірусу прийшло 1420 людей. Це мешканці різних районів Закарпаття, а також люди з інших регіонів України.

Усі 1420 людей мали підроблені сертифікати про вакцинацію без внесення жодних даних у систему, тобто отримали папір з фальшивою інформацією про вакцинацію, з печатками різних медзакладів та підписами лікарів. Віктор Петров розповів, що медики в анонімному кабінеті вакцинації зустрічали і білі, і жовті сфальсифіковані сертифікати та навіть угорські підроблені свідоцтва про вакцинацію з неробочими QR-кодами.

«За весь період роботи анонімного кабінету вакцинації до нас приходили цілі групи громадян. Загалом щеплення від ковіду отримали 1420 людей, які мали просто папери, які є підробленими. Ми переконали цих людей зробити все правильно, і зараз у них є і щеплення, і їхні дані внесені у систему. Із тих, хто до нас звернувся, були, зокрема, 202 медпрацівники, 107 держслужбовців, 370 освітян, 20 підприємців, 65 військових, а також 134 людини, які не робили щеплення через приналежність до певних релігійних громад. Ці всі люди мали підроблені папери і для медичної системи вони не були вакцинованими, хоча мали так званий сертифікат», – розповів Віктор Петров.

Також лікар наголосив що за час роботи анонімного кабінету вакцинації від коронавірусу всього дев’ять людей у своїй інформованій згоді вказали дані, які неможливо було ідентифікувати в системі.

«Припускаю, що ці люди мали також підроблений сертифікат про вакцинацію від коронавірусу, проте вже з внесенням даних до усіх медичних систем. Тобто фактично лише ця кількість щепилась анонімно, хоча для української медичної системи ці люди були вже щеплені», – сказав Віктор Петров.

За даними лікаря, більшість людей, які скористалися можливістю отримати щеплення анонімно навіть не знали, що їхні дані не вносились до жодних медичних систем і боялися звертатися до медпрацівників, оскільки думали, що вже не мають права зробити вакцинацію від коронавірусу.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.