Війна

Випускні «зависли»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Шкільний бал – то давня і стала традиція. Він вважається проводами вчорашніх учнів у доросле відповідальне життя. У спогадах кожного він асоціюється з прощанням з однокласниками та вчителями, віршиками та піснями, побажанням доброї і світлої дороги у майбутнє. В Україні випускні вечори зазвичай відбувалися наприкінці червня. Проте з реформою системи освіти проведення випускних у червні цього року стало майже неможливим.

За словами Михайла Вереса, начальника Івано-Франківського міського управління освіти, ще на початку лютого вийшов лист Міністерства освіти, який регламентує порядок закінчення цього навчального року, проведення державного підсумкового оцінювання та ЗНО. «Згідно із цим листом, цього року навчання завершується 27 травня, – розповідає Верес. – А 27‑28 травня в усіх школах України будуть проведені останні дзвоники. Документи про закінчення загальноосвітньої середньої школи мають бути вручені випускникам 28‑30 травня».

Цьогоріч Міністерство освіти розвело у часі державну підсумкову атестацію та зовнішнє незалежне оцінювання. Якщо минулого року учні складали тести у червні, а вже після них іспити у школі, то тепер усе буде навпаки – державна підсумкова атестація пройде у травні, до ЗНО. А ЗНО вже складатимуть не учні, а випускники шкіл.

«Міністерство освіти дає школам 28, 29, 30 травня для проведення так званих випуск­них вечорів, – каже Верес. – До 15 квітня всі директори франківських шкіл мають подати в управління освіти дати, коли вони планують свої випускні. Тобто обиратимуть серед цих трьох днів – 28,29, 30 травня. Думаю, цього року вони (Міносвіти – Ред.) зробили більш оперативно і правильніше».

Згодна із таким рішенням і директор школи № 7 Марія Попович. «Діти матимуть більше часу для підготовки до ЗНО, уже з атестатами в руках». А от щодо того, чи робитиме школа якісь урочистості на час вручення атестатів, пані Марія не впевнена. «Останній дзвоник у нас буде 28‑го, атестати прийдуть тільки 29 травня».

Щодо дати випускного вечора у невіданні і батьки випускників. Звісно, їм хочеться зробити дітям свято. Втім, наразі не знають коли. Наприклад, пані Зоряна, мати випускника, розповідає: «То кажуть, що 28 травня буде лінійка і на ній вручатимуть атестати. То кажуть, що атестати будуть пізніше. Звичайно, плани у нас є – підшукали приміщення, дали завдаток. Все залежить від того, коли будуть ті атестати». Та незважаючи на ці незручності, жінка розцінює нововведення позитивно. Адже цього року випускники отримали ще один «бонус», на який не розраховували, – до уваги при вступі братиметься атестат зі школи. Учням терміново доводиться підтягувати ті предмети, на які раніше не дуже акцентували увагу. Тож краще спочатку спокійно закінчити школу, а потім уже всі сили кинути на ЗНО.

А пані Марта, дочка якої цього року також закінчує школу, взагалі каже, що не знає, наскільки доречним є нині випускний бал. «От 30 числа прийдуть ті атестати. Свято забере купу сил і часу, дитина відволічеться від підготовки до ЗНО. А вже 2 червня у нас перший тест».

Випускника, який вважав би недоречним проведення останнього шкільного балу, нам знайти не вдалося…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.