Війна

Суд сказав «Ні!»

Google+PinterestLinkedInTumblr

Обласний окружний адміністративний суд заборонив проведення у Франківську будь-яких акцій партіями та громадськими організаціями до 9 травня. Проте, станом на вівторок влада досі очікувала провокацій.

Так, ранком на оперативній нараді секретар міськради Руслан Марцінків попросив міліцію посилити контроль за пам’ятниками. «Особливо це стосується пам’ятника Степану Бандері, пластунам і першій українській церкві, — сказав він. — І друге: сьогодні вночі треба посилити охорону. Ми зараз перебуваємо перед виборами, маємо вибухи у Дніпропетровську, тому тут не буде зайвим посилення громадського контролю».

Марцінків сказав, що очікується приїзд «гастролерів». Мовляв, є інформація, що будуть гості з Одеси та інших міст. «Просимо посилити громадський порядок, — додав секретар міськради, — щоб не було провокацій. А провокації можуть бути запросто, тому що — такий час».


Ввечері того ж дня Марцінків дав брифінг, на якому продовжив «провокаційну» тему. Повідомив, що в понеділок до голови міста Віктора Анушкевичуса прийшли листи від ГО «Поклик нації», обласного товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса, обласної організації антифашистського комітету та комуністичної партії про те, що вони хочуть провести пуб­лічні акції 9 травня.

«Поклик нації» планував зібратися на Вічевому майдані з 9 до 12 год. — вшанувати пам’ять жертв та учасників Другої світової за участі комбатантів Першої української дивізії, вояків УПА та інших учасників бойових дій, що у час цієї війни відстоювали незалежність України.

«Меморіал» просив дозволу на розміщення пересувної виставки «Забуттю не підлягає», теж на Вічевому майдані — з 10 до 13 год.

Антифашистський комітет планував взяти участь у загальнодержавному святкуванні «67-ї річниці Великої Вітчизняної війни». Вони попередили, що їхній збір планується о 9 год. на Незалежності, 4 з подальшим ходом на Меморіальне кладовище по вул. Лепкого. Крім цього, вони попередили, що їх буде — до 100 осіб.

Про участь у тому ж святкуванні повідомила і комуністична партія. Мовляв, КПУ буде святкувати з народними депутатами та громадськістю міста. Їх буде до 1000 чоловік і вони використовуватимуть символіку Великої Вітчизняної війни та символіку своєї партії.

Отже, міська влада вирішила, що одночасне проведення таких заходів цими організаціями може викликати конфліктні ситуації та масові порушення громадського порядку. Аби цього не сталося, виконавчий комітет подав позов до суду, вказавши відповідачами усі згадані чотири організації.

Рівно через годину після цього від нардепа-комуніста Андрія Найдьонова у мерію надійшов лист. Він повідомив, що 9 травня о 9.00 на Незалежності, 4 планує провести зустріч із виборцями. До речі, запланована зустріч буде «з подальшою ходою на Меморіальне кладовище воїнів Великої Вітчизняної війни (вул. Лепкого) для вшанування ветеранів та привітання виборців Івано-Франківська з нагоди державного свята — Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні».

Суд виніс рішення заборонити громадським організаціям та партіям проводити масові акції. Правда, Найдьонову заборонити його «зустріч з виборцями» не змогли. Зрештою, і не пробували. Адже має право, відповідно до Закону України «Про статус народного депутата».

Як повідомив Руслан Марцінків, у вівторок на нараді за участю громадсько-політичних партій, які входять в опозицію, прийняли рішення, аби зібратися 9 травня о 8:30 неподалік перехрестя Шашкевича-Незалежності та проконтролювати виконання рішення суду. «Це будуть в першу чергу депутати обласної та міської ради, — сказав Марцінків, — а також, можливо, члени партії та симпатики, які хочуть проконтролювати рішення суду».

А от на запитання «Репортера», як діятимуть свободівці, якщо рішення суду не буде виконуватися, Марцінків не відповів. «Ми будемо завтра це коментувати, — сказав він. — Але надіємося, що правоохоронні органи виконають рішення і не допустять провокацій».

Маючи досвід попереднього року, у вівторок ввечері, коли ми здавали номер до друку, дуже хотілося, аби політики щиро бажали уникнути провокацій. А от наскільки щиро це було, ви, напевно, вже знаєте.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.