Війна

Шостий жек «гине»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На оперативній нараді Івано-Франківського міськвиконкому 1 грудня начальник муніципальної інспекції по благоустрою Степан Кукула доповів про те, що в місті є проблеми з вивезенням сміття. Особливу увагу він звернув на територію ЖЕО № 6. Там, за словами Кукули, не вивезено великогабаритні відходи з чотирьох адрес, купи листя – з шести, не прибрані двори від листя – на трьох адресах, не прибираються тротуари та двори – на одинадцяти.

Перший заступник мера Зіновій Фітель запитав начальника ЖЕО №6 Анатолія Бандуру – чим може допомогти влада? «У мене все вивозиться регулярно, – відповів той. – Правда, накопичується більше, ніж ми вивозимо. Тільки 3‑4 тис. грн. на тиждень з’їдає пальне».

Натомість начальник міського управління ЖКГ Петро Косюк спробував пояснити ситуацію. За його словами, люди, оселяючись у помешканнях, починають їх перебудовувати. А все будівельне сміття викладають біля контейнерних майданчиків. Косюк наголосив, що управління ЖКГ зробило розрахунки для того, аби підвищити тариф за вивезення відходів і подало їх в інспекцію з контролю за цінами. Туди було включено й вивезення будівельних те ремонтних відходів.

Інспекція з контролю за цінами, як стверджує Петро Косюк, спершу затягнула сам процес. А далі начальник інспекції Михайло Стульківський сказав, що є пряма вказівка прем’єра, яка забороняє підвищення цін на будь-що, в тому числі й на тарифи.

«Ми приїхали, – підсумував Косюк, – жеки цілий рік вивозять ці відходи за свій кошт. Що далі робити я не знаю. У всякому разі до президентських виборів це не буде вирішено».

На це Зіновій Фітель уточнив, що влада не намагається підвищити тариф, а хоче ввести додаткову послугу. Мовляв, це різні речі. Зрештою, до виборів залишилося не довго. Тож, можна буде й почекати. Косюк попросив міську владу виділити ще трохи грошей для підтримки ЖЕО №6. «Жек просто гине», – аргументував він. Фітель погодився.