Війна

Шановна редакціє!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На сторінках вашої газети я й очолювана мною Державна житлово‑комунальна інспекція в Івано-Франківській області були «удостоєні уваги» заступника начальника управління житлово‑комунального господарства Івано-Франківського міськвиконкому Михайла Вінтоняка та його однодумців.

Причиною його виправдань, емоційних та некоректних висловлювань, на мій погляд, може бути тільки одне. Чинити спротив інспекції у здійсненні її повноважень з державного контролю (нагляду) за дотриманням законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово‑комунального господарства, а іншими словами якось захистити суб’єкти перевірок і себе від виявлення в роботі по комунальному обслуговуванню громадян міста, споживачів бюджетної сфери та інших величезної маси порушень вимог щодо якості, вартості і кількості житлово‑комунальних послуг, не похитнути байдужість до чиїхось проблем.

Глибоко сумніваюсь, що це йому вдасться, адже у своїй діяльності ми маємо підтримку, найперше споживачів, а також з боку громадських організацій і влади.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю) та їх посадових осіб і права, обов’язки та відповідальність суб’єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) передбачені відповідним Законом України, і ми зобов’язані його виконувати.

Зважаючи на збитковість роботи підприємств галузі, у прийнятті рішень щодо відповідальності за допущені порушення намагаємось бути максимально об’єктивними. При цьому основним для нас є інтереси споживача.

У своєму листі на адресу міського голови Віктора Анушкевичуса ми пояснили суть усіх питань, які виникли у М. Вінтоняка, та готові йому і всім, кого цікавить, надати допомогу в нормативно-правовому забезпеченні діяльності з надання житлово‑комунальних послуг.

Окремо варто зупинитись на дотриманні вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 529 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і Типового договору на надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій».

Посадові особи, які відповідають за ціни і тарифи в міськви-конкомі, при запровадженні з 1 липня 2009 року тарифу відповідно до рішення виконкому від 19.05.2009 р. № 247 «Про встановлення тарифів на послуги з обслуговування ліфтів» не звернули увагу на те, що в цей час вже діяла постанова Кабінету Міністрів України № 529. Відповідно до неї такі рішення можуть прийматися тільки після обговорення з мешканцями кожного багатоквартирного будинку окремо розміру витрат на обслуговування будинку і прибудинкової території. Отже легітимність цього рішення виконкому є сумнівною. Так думають і мешканці міста. Зрозуміло, що постанови Уряду відображають інтереси не тільки ЖЕО, але й громадян, тож порушувати їх вимоги ніхто не має права.

Хочу нагадати керівництву міського управління житлово‑комунального господарства міста, що давно, з часу введення в дію Постанови № 529, необхідно було розгорнути роботу з організації громадських слухань по будинках та узгодження тарифу з його мешканцями, а не шукати виправдань своїй бездіяльності.

З повагою,
Петро Іванишин, начальник інспекції