Війна

Роздовбали і «послали»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вам пощастило, якщо ви живете та працюєте в центральній частині обласного центру. Тут навіть якщо й трапляються «наледі», то їх зчищають. На відміну від вулиць Ушинського, Макуха, Промислової, Польової, Ребета, Дудаєва. До цього переліку начальник міського управління ЖКГ Петро Косюк додає «ще деякі бічні вулиці». Однак, за його словами, 95 % вулиць є чистими та сухими. Дивно, бо на око все виглядає значно гірше…

Ідеал недосяжний

За словами Петра Косюка, найгірша ситуація там, де практично немає дорожнього покриття. Зокрема, на вулиці Дудаєва, яка знаходиться в капремонті, вулиці Промисловій, де зірваний асфальт і половина якої «розпанахана», а на другій половині в результаті капремонту зняті плити. На відміну від них, вулиця Макуха взагалі ніколи не мала асфальтного покриття, а Польова – тільки частково відремонтована. «Фактично, де є нормальне покриття, – каже Косюк, – то немає великих «наледів», бо там пройшли машини з плугами та все почистили».

Окрім цього, є «наледі» на лежачих поліцейських. Адже машини, вдаряючись в них, осипають з «болотників» лід, відтак все це намерзає на «поліцаї». Там робітники вручну збивають лід.

А щодо тротуарів, то Косюк зізнається: у грудні 2009‑го УЖКГ мало проблеми з коштами – рахунки були заблоковані. Відтак, усі чекали, що все зміниться у 2010 році. Ситуація таки змінилася – доступ до коштів вже є. Тому Петро Косюк обіцяє, що скоро підвезуть пісок та сіль, зроблять піщано‑соляну суміш і посиплють нею тротуари.

«Цього року ми відмовилися від використання кам’яного відсіву, – говорить Косюк. – Місто стало чистіше – не таке страшне і чорне. А пісок вже під час першої відлиги витікає в дощову каналізацію, й вулиці лишаються чистими».

Є проблеми не тільки з блокуванням рахунків. Адже, за словами начальника управління ЖКГ, техніки теж не вистачає. Тож, міська влада залучає «зі сторони». Так, на минулі п’ятницю‑суботу запустили роботу бульдозери – на Промислову, Ушинського та Дудаєва. Однак, за ці дні вдалося зробити далеко не все. Щоправда, Косюк каже, що за кілька днів роботи «наледі» можна ліквідувати. Хоча їх навіть плуг бульдозера не може почистити. Тому спочатку гусеницями роздроблюють лід, потім його має згортати грейдер.

Зрештою, Петро Косюк підсумовує так: ідеал – саме тому ідеал, що він недосяжний, а ситуація в місті не є такою поганою. «Я проїхався по Дудаєва легковою машиною, – каже він, – і не застряг ніде. Правда, треба їхати на першій передачі…». Натомість, івано-франківські підприємці мають іншу думку.

Замість дороги – напрямок

Майже два тижні тому понад 40 підприємців, які працюють на Промисловій, направили письмові звернення до голови ОДА Миколи Палійчука та міського голови Віктора Анушкевичуса. В ньому йшлося про те, що на цій вулиці велика концентрації підприємств. (До речі, саме тут знаходяться ВАТ «Полонина», ВАТ «Прикарпатмолоко», ТзОВ «Каскад‑Карпати», ТОВ «Берест-Продторг» тощо). Що від тих підприємств до бюджетів усіх рівнів надходять чималі кошти. Однак проїжджа частина Промис­лової є такою, що підприємцям доводиться навіть червоніти перед партнерами…

Як каже керівник приватного підприємства «ДНК» Ігор Даниляк, Промислова є такою вже 15 років. Втім, цьогоріч ситуацію погіршило «монголо-татарське нашестя» (саме так висловився Даниляк) ТОВ «Івано-Франківський Автошлях», внаслідок чого підприємці отримали напрямок замість дороги. Нині вулиця просто вражає (журналіст «Репор­тера» пересвідчилася у цьому сама) – «наледь» висотою в десятки сантиметрів ускладнює будь-яке пересування як автомобілів, так і пішоходів. Легковики взагалі їздять тротуаром – там ситуація трохи краща. Проте, тільки трохи…

Тут слід пояснити: в місцевих ЗМІ повідомлялося, що до кінця 2009 року ТОВ «Івано-Франківський Автошлях» завершить ремонтні роботи вулиці Промилової. І питання в жовтні минулого року таки зрушилося з місця, бо ремонт почався. Однак радість підприємців швидко закінчилася – після зняття верхнього шару покриття роботи безнадійно припинилися. І як йдеться у звер­ненні до чиновників, «вулиця після такого псевдоремонту стала ще небезпечнішою для проїзду та нормального функціонування».

Не до публікації

Ігор Даниляк розповідає, що кілька підприємців навіть вдалися до крайнощів та пішли до дружини міського голови – Лідії Анушкевичус, яка нині керує ПП «Рітас». До речі, це підприємство теж знаходиться на Промисловій. Просили її посприяти. Адже, як каже підприємець Олександр Хомутовський, на початку цього тижня їхні клієнти почали відмовлятися до них їздити.

«Якщо ще минулого тижня з горем пополам вони їхали, – каже Хомутовський, – то зараз не хочуть. Кажуть, що ламають машини». І додає, що днями він телефонував до оперативної служби МВК, де йому порадили подзвонити до КП ДРЕУ. А там відповіли, що Промислова закрита на реконструкцію. «Навіщо ж вони дорогу розривали восени, якщо зробили цим тільки гірше?» – обурюється підприємець.

Втім, похід до дружини мера не залишився безрезультатним. Адже минулої п’ятниці сюди таки прислали бульдозер, який «пройшовся»… тільки біля «Рітасу». Решту дороги вони не подужали. «Хтось дав КП ДРЕУ команду почистити дорогу, – розповідає Ігор Даниляк. – Тож бульдозер проїхав біля «Рітаса», пошморгав, відзвітував, що зробив, солярку списав – і все. Як на мене, то це абсолютна безвідповідальність».

Як каже Даниляк, коли він побачив, що бульдозер з вулиці забирають, то підійшов і спитав: чому? На це йому відповіли, аби він брав лом і розчищав вулицю сам. «Говорили такими словами, що не підлягають публікації, – обурюється Даниляк. – Він мене просто «послав». І я змушений був піти, бо що я зроблю проти бульдозера?».

«Нас просто законсервували», – скаржаться підприємці. Адже зараз до них ані в’їзду, ані виїзду – хіба що на першій передачі і тільки тротуаром.
А тепер давайте порахуємо: цією вулицею щодня їздить понад 40 підприємців, всі вони справно платять податки, із цих податків платять зарплату нашим бюджет­никам. А на їхню проблему ніхто не зважає вже роками. Ще й «посилають». Невже після цього ми й далі називатимемо себе європейським містом?