Війна

Кожній школі – рахунок

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вже кілька місяців Кабмін пропонує відкрити рахунки в державному казначействі усім бюджетним установам. Це стосується шкіл, дитсадків, лікарень, будинків культури тощо. Втім, на місцях з’ясувалося, що зробити це не так просто.

Наприклад, Івано-Франківське міське управління освіти зіштовхнулося з купою паперової роботи. За словами начальника міського управління освіти Михайла Вереса, спершу треба зібрати доволі велику кількість документів, далі – змінити статути освітніх закладів, потім – в кожній установі ввести посаду бухгалтера. Крім цього, має бути спеціально облаштований кабінет для бухгалтера.

Освітяни вирішили, що це коштуватиме їм надто дорого. Тож, рахунки таки відкриються, але за бажанням керівників шкіл і дошкільних закладів буде створено одну для всіх центральну бухгалтерію. Право першого підпису матиме кожен директор школи, а головний бухгалтер управління освіти – тільки право другого підпису.

Правда, чотири івано-франківські заклади освіти й раніше самостійно вели бухгалтерію. Це – ЗОШ № 1, 5, 22 та Українська гімназія. Єдина школа, яка після розпорядження Кабміну погодилася на свою бухгалтерію, – це ЗОШ № 2.

До речі, за словами Михайла Вереса, робиться це для того, щоб освітянські заклади були більш самостійними і могли використовувати кошти на свій розсуд. «Але в цій ситуації воно навряд чи змінить ситуацію, тому що коштів і так не вистачає. Якби коштів вистачало, була б інша справа», – наголошує Верес.

Начальник управління освіти пояснює, що до розпорядження Кабміну управління складало кошторис видатків для кожної школи чи дитсадочку. Там визначали суму, яка потрібна на заробітну плату, харчування, комунальні послуги тощо. Відтепер (тобто після Нового року) такий же кошторис складатиметься школою самостійно.