Війна

Громадський патруль

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За ініціативою «Громадського форуму» та Юрія Солов’я «Репортер» розпочинає нову рубрику. Вона створена для того, аби влада побачила нагальні господарські проблеми, які необхідно ефективно вирішувати.

Якщо у вас є проблеми з комунальними службами – звертайтеся до представників «Громадського форуму» за телефоном 59‑50‑50. Слід наголосити: до мешканців, які зателефонували за цим номером, виїжджає група журналістів, які висвітлюють у кількох ЗМІ ту чи іншу проблему, а в подальшому слідкують за її вирішенням.
Першою стала Ганна Гальченко, як проживає по вул. Довженка, 16/28. «Я живу в цьому будинку з 2005 року, – говорить мешканка. – І бачу, що будинок взагалі не ремонтується. Тут труби ніхто й ніколи не міняв. Саме через це з підвалу постійно йде жахливий сморід».

Її сусід – мешканець квартири № 40 Борис Резніченко – теж неодноразово звертався до комунальників. Він стверд­жує, що працівники ЖЕО №3 радять людям самим зібрати кошти на труби. Проте, через фінансові проблеми далеко не всі мешканці можуть погодитися на це.

За словами голови виконкому «Громадського форуму» Дмитра Бєляєва, у відповідь на депутатське звернення Миколи Калайди, прийшов лист від міської влади, в якому йшлося про те, що все полагоджено, і проблема мешканців – вирішена. «Зрештою, це проблема не тільки одного будинку, – наголосив Бєляєв. – Якщо брати весь мікрорайон «БАМ», то тут ледь не кожен третій будинок у такому стані».

Начальник ЖЕО №3 Сергій Ткачук каже, що після людських скарги жек вичищає підвал і міняє частини труб. Проте, аби повністю вирішити проблему, треба провести капітальний ремонт і поміняти каналізаційні труби. А на це немає коштів. На думку Ткачука, проблему можна вирішити силами мешканців. Оскільки будинок має 12 тис. грн. боргу, то треба, щоб люди його погасили. Тоді за ці кошти він спробує поміняти каналізаційні труби.

Втім, як каже Ганна Гальченко, в будинку дуже багато квартирантів. Саме вони мають великі борги перед ЖЕО. А страждають від цього інші мешканці. «Я вважаю, що тут має втрутитися податкова інспекція, яка б змусила квартирантів оплатити свої рахунки», – каже пані Ганна.
Відтак виглядає на те, що проблема мешканців Довженка, 16 зависла в повітрі.