Акцент Відео

У Франківську наявність коронавірусу в організмі визначають нуклеокапсидним антигеном (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Новий метод діагностики на ковід. В обласній дитячій клінічній лікарні наявність коронавірусу в організмі визначають нуклеокапсидним антигеном

Це скринінговий тест, імунологічний аналог обстеження методом ПЛР, але більш точний, йдеться в сюжеті Канал 402.

«Антиген є більш інформативним показником захворюваності в реальному часі, – говорить завідувач лабораторного центру ОДКЛ Вікторія Полякова. – Це та речовина, ті клітини, які містять вірус, які накопичуються а організмі і у відповідь на які в організмі утворюються антитіла».

Все що необхідно, це здати кров, або мазок з носоглотки. І буквально за декілька годин можна отримати результат. Медики кажуть, цей метод використовують для обстеження всіх маленьких пацієнтів, які поступають в ОДКЛ. Крім того, проводять тим людям, в кого є клінічні симптоми ковіду при негативному ПЛР.

«Був випадок, коли людина перехворіла і в неї вже є антитіла, вона здала ПЛР-тест і він був від’ємний, а антиген показав позитивний результат, – говорить Полякова. – У людини є клініка, допустимо вона кашляє, в неї є явище бронхіту. Принаймні цей тест дасть можливість не розслабитися, а продовжувати певну терапію з урахуванням можливості розвитку саме цієї хвороби».

Для всіх пацієнтів ОДКЛ та батьків, які супроводжують своїх дітей цей тест є безкоштовним. Для інших пацієнтів його проводять вже за гроші. За швидкий тест доведеться викласти 224 гривні, а повноцінний ІФА на антиген коштуватиме 280 гривень.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні