Відео

Шевченківський лауреат Михайло Андрусяк (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цьогорічний лауреат національної премії імені Тараса Шеченка Михайло Андрусяк каже, що вона не стала для нього несподіванкою. За документально-художню трилогію «Брати грому», «Брати вогню» і «Брати просторів» номінувався на неї вже вдруге.

І врешті таки отримав з рук Президента України Віктора Януковича довгоочікувану нагороду.

Щоправда, інтрига з її присудження зберігалась до останньої миті. Адже трилогія присвячена неоднозначним сторінкам історії визвольної боротьби 40-50-х років минулого століття. Цьогоріч розмір шевченківської премії 130 тисяч гривень.

Прикарпатець став першим, кому Віктор Янукович вручив першу на своєму президентському посту державну нагороду. Президент помітно хвилювався розповідає очевидець. Дискусіями з приводу скасування звання Героя Бандері й Шухевичу письменник не переймається. Каже, у людській свідомості це нічого не змінить.

Над знаменною трилогією коломиянин працював 20 років. Ще у 1985-му розпочав збір матеріалу, а 5 років тому поставив останню крапку у підсумковому рукописі «Брати просторів». Загалом наклад трилогії становить близько 80 тисяч примірників.

Ці книги читають не лише в Україні, а й Сполучених Штатах, Канаді і навіть на далекому Зеленому континенті.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.