Відео

На Прикарпатті мандрівник зняв на відео дику кішку (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
Кутські лісівники оприлюднили відео з найбільшою дикою кішкою Європи, яка попала в об’єктив мандрівника під час мандрівки Покутсько-Буковинськими Карпатами.

У коментарі під відео на facebook-сторінці Кутського лісгоспу зазначили, що рись зустрілася у районі гори Ґреґіт, яка є найвищою горою гірського масиву, пише Репортер.

Як повідомляє WWF, рись євразійська – найбільша кішка Європи. Рись схожа на більшість кішок: вона має приголомшливий зір, особливо в нічний час, і кращий ніж у людини слух. Саме тому так важко помітити рисей: вони найбільш активні рано вранці і пізно ввечері, коли ці великі кішки можуть бачити, а ми не можемо.

Рись в Карпатах зазвичай мешкає вище позначки у 1000 м. Відпочиваючи на скелях і камінні, поза досяжністю людини, рись все одно спостерігає і цікавиться людьми. У зимовий час вони можуть переслідувати здобич до нижчих висот, де менше снігу. Та рисі ніколи не нападають на людей або інших великих хижаків, як ведмеді чи вовки. Ведмеді і вовки можуть вкрасти рештки здобичі рисі, тож вона адаптувалася, приховуючи залишки їжі під скелями, листям або гілками. Рись полює на зайців, птахів, диких котів, сарн, оленів, кабанів, а іноді та бродячих собак, але ніколи — на свійську худобу.

Популяція рисі в Україні оцінюється приблизно в 500 особин. Необмежене полювання та вирубування лісів призвели до того, що вид трапляється лише в нечисленних лісових районах. Рись довго була жаданим мисливським трофеєм, оскільки її плямисте хутро високо цінувалося на хутровому ринку. Вид занесений до Червоної книги України, також рись охороняється Червоним списком МСОП, CITES та Бернською конвенцією.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.