Відео

Третій день Паралімпіади. Україні повернули золото в метанні диску (ФОТО, ВІДЕО)

Вчорашній день запам’ятається для українських паралімпійців безпрецедентною подією. Як повідомив Національний комітет спорту інваладів України (НКСІУ), нашій метальниці диску Марії Помазан таки повернули золоту медаль. Щоправда, золоту медаль у цьому змаганні залишили і за китаянкою.

Усього ж в перший день осені наша команда додала до своєї скарбнички шість медалей — три «золота», одне «срібло» та дві «бронзи».

У саме «золото» «поцілив» Василь Ковальчук.

Він став кращим у вправі R5 (пневматична гвинтівка, 10 метрів, 40 пострілів) і залишив позаду спортсменів з Франції та Британії.

Настрілявши у фіналі 106,4 очки, Ковальчук встановив паралімпійський рекорд фіналів.

Після двох неймовірно успішних днів українських плавців, золота медаль Андрія Калини на дистанції 100 м брасом стала очікуваною подією.

Калина більш ніж на дві секунди випередив свого найближчого переслідувача і, до того ж, зробив це фактично однією правою рукою.

Третю медаль виборов ввечері Юрій Царьов. Він став чемпіоном у забігу на 100 метрів.

Найближчого переслідувача Царьов випередив приблизно на півсекунди.

Оксана Хрул піднялась на другу сходинку подіуму, виборовши «срібло» у запливі на 200 метрів вільним стилем.

Плавець Олексій Федина фінішував третім на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Ще одну «бронзу» виборола Інна Стрижак на жіночій 100-метрівці. Для неї це вже друга медаль після «срібла» у стрибках в довжину.

Наразі офіційна медальна таблиця Міжнародного паралімпійського комітету ще не враховує повернутого Україні «золота». Натомість, як твердить НКСІУ, де-факто наша команда і далі тримається на третьому місці — 10 золотих, п’ять срібних та сім бронзових медалей.