Відео

Руйнування Пнівського замку (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

На Прикарпатті через зливи частково зруйновано Пнівський замок.

Він збудований у другій половині XVI століття польськими феодалами і належить до пам’яток архітектури національного значення. Замок мав форму неправильного п’ятикутника з шістьма сторожовими вежами.

Вежа, яка найкраще збереглася, впала минулого тижня. Тривалі дощі перезволожили ґрунт і каміння стін обсипалося. Краєзнавці кажуть, таке руйнування завдає непоправної шкоди автентичності замку,який до 17 століття вважався наймогутнішою оборонною спорудою на Прикарпатті. Основу Пнівської будівлі підмила невеличка річка Підзамче. Це призвело до завалу частини східної круглої вежі замку. Фахівці кажуть, що обвалилася найстаріша частина споруди.

Через зсув ґрунту замок продовжує руйнуватися і сьогодні. Однак, каже місцева влада, врятувати перлину архітектури може хіба що зміна русла річки.

Увагу дослідників Пнівський замок почав привертати з кінця 19 століття. Територія навколо споруди багата на артефакти. І досі місцеві жителі в землі знаходять цікаві предмети. Посадовці хочуть спочатку віддати пам’ятку дослідникам, аби ті досконально вивчили територію. Зволікати не можна — в Україні таких замків залишилися одиниці.

Нині замок включено в перелік постраждалих від стихії об’єктів. Область сподівається на допомогу уряду у відновленні пам’ятки. Вже зараз крутий схил покрився тріщинами і фортеця будь-якої миті може сповзти. Акти про об’єми руйнувань направили в Міністерство культури України та державну службу охорони культурної спадщини.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.