Без категорії

«Я повернувся з Чехії до України, щоб захищати свою державу», – боєць тероборони з Прикарпаття

Google+PinterestLinkedInTumblr

Женя, позивний «Лев», 34 роки, родом з Івано-Франківщини. До війни разом з сім’єю жив та працював у Чехії. Та коли почалася велика війна, приїхав до України, щоб вступити до лав ЗСУ й захищати свою державу. Про бійця розповідають у 102 окремій бригаді Сил територіальної оборони ЗСУ.

Женя новини Прикарпаття_1

Зараз Женя в мінометному підрозділі 76 батальйону на посаді розвідника. Його завдання – знайти ціль та передати координати навіднику міномета. В підрозділі є на озброєнні 82-мм та 120-мм міномети. Хоча це і стара радянська зброя, сучасні високотехнологічні засоби допомогли зробити її більш ефективною, – пишуть у бригаді.

Женя розповідає про специфіку роботи мінометного підрозділу. Спочатку дрон розвідує ціль і передає координати у спеціальне програмне забезпечення «Кропива», яке їх обробляє і з поправками на погодні умови дає вихідні дані для наведення міномета. Після пострілу дрон розвідує, куди влучила міна, наскільки вона відхилилась від цілі. Потім «Кропива» дає нові дані для наведення міномета, вже з поправками.

Женя новини Прикарпаття_2

Таким чином здійснюється стрільба з міномета. Дальність стрільби з 82-мм міномета – до 3 км, із 120-мм – до 7 км. Женя каже, працюють в основному осколково-фугасними мінами, які призначені для ураження живої сили ворога. Осколки розлітаються на декілька десятків метрів.

Після закінчення війни Женя має намір залишитися в Україні та брати активну участь у розбудові та зміцненні держави. Своє подальше життя пов’язує тільки з Україною.

Читайте: Херсон до і після. Журналістка Валентина Федорчук – про вісім місяців окупації та героїв міста

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.