«Золотий» Володимир Рій

Микола Волков Івано-Франківщина має олімпійського чемпіона. Уродженець Тлумача Володимир Рій привіз золоту медаль з Дефлімпіади, яка відбулася у столиці Тайваня Тайпеї.

Золото Дефліпійських ігор Володимир виборов у складі збірної команди України з футболу. Наша збірна у фіналі турніру перемогла команду Росії з рахунком 3:2. У цьому турнірі змагаються спортсмени з вадами слуху.

Володимира Рія колеги описують як дуже скромну людину. «Попри те, що спортсменам зараз часом нелегко, Володимир ніколи не скаржиться», – каже начальник обласного центру «Інваспорт» Іван Балагутрак.

За свою футбольну кар’єру, яка почалась у 1994 році, 23‑річний Рій вже має багато досягнень. Триразовий чемпіон України з футболу, бронзовий призер чемпіонату Європи з футзалу (2006 рік), чемпіон світу з футзалу (2007 рік).

Дефлімпіада у Тайвані стала для прикарпатця дебютною. Та попри це, у шести матчах турніру наш краянин забив три голи. При чому, останній – у фіналі росіянам.

«У кліматичних умовах Тайваню грати у футбол два тайми по 45 хвилин було дуже важко. Посеред кожного з таймів ми мали тайм-аут, аби попити води», – згадує Володимир.

Після Дефлімпіади українську збірну у Маріїнському палаці вітав президент Ющенко. Наш краянин отримав орден «За мужність» ІІІ ступеня.

У цьогорічних змаганнях брали участь спортсмени з 81 країни світу. Вони боролися у 20 видах спорту. Українці здобули 20 золотих медалей. А загалом наші дефлімпійці привезли додому 67 нагород.

Два роки тому, на футзальному чемпіонаті світу у Болгарії Володимир Рій вже вражав своїми успіхами. За дев’ять матчів він провів 12 голів і став кращим бомбардиром турніру. Тоді українці перемогли в усіх дев’яти проведених матчах, забивши при цьому 46 голів, а пропустили лише шість.

Начальник управління спорту ОДА Роман Вірастюк розповів, що обласна влада запропонує Міністерству у справах сім’ї, молоді та спорту присвоїти Володимиру Рію звання майстра спорту міжнародного класу.