Без категорії

Золото розбрату

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На перехресті вулиць Галицької і Північного бульвару стоїть висотка. Її спорудили у 1970‑х. При будівництві трапилася цікава історія. Перед риттям котловану зносили старенькі одноповерхові будиночки. Проломивши чергову стіну, бульдозерист побачив, як у купі будівельного сміття щось блимнуло. Коли він підійшов ближче, то побачив розсип золотих монет. Але сховати знахідку не встиг – підійшли інші, треба було ділитись.

«Дерибан» проходив настільки активно, що зацікавив групу студентів інституту нафти і газу, які поверталися з занять. І невдовзі серед руїн розігралася справжня битва. Оскільки студентів було більше, то основ-на частина золотого запасу перекочувала до їхніх кишень. Переможці вирушили у свій гуртожиток, який знаходився неподалік.

Можливо на цьому історія і закінчилася б, але спрацював чинник жадібності. Бідолашний бульдозерист, який першим знайшов скарб і якому дісталось менше за всіх, «здав» усіх. Ввечері до студентського гуртожитку нагрянули з обшуком «чекісти». Потрібну кімнату найшли одразу – там уже гуляли. Достатньо було лише пригрозити виключенням з вишу, як перелякані хлопці все повернули. Коли небажані гості пішли, то хтось зі студентів побачив золоту монету, яка лежала на підвіконні і про яку всі забули. Пізніше деякі колекціонери навіть тримали її в руках…

Щодо походження скарбу є версія, що у тому будиночку колись жив поліцай, який підчас війни охороняв єврейське гетто. За їжу нещасні люди віддавали йому найцінніше. Лише розпорядитися багатством поліцай так і не зміг.