Без категорії

Запитай у влади (19.11.2009)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Пані Люба, пенсіонер:Я маю субсидію і маю два лічильники на воду: у ванній і в кухні. Сплачую за водопостачання за лічильниками до 10 числа кожного м’ясця за попередній місяць. Коли не заплачу один місяць вчасно, а в наступному оплачую відразу за два місяці, то «Водоекотехпром» виставляє дуже великі штрафи. За два роки я не бачила жодного контролера. Тому у мене такі запитання:До якого числа треба платити за воду, бо за всі комунальні послуги треба платити до 10 числа за попередній місяць?а) тим, у кого є лічильник? б) тим, у кого є лічильник і субсидія?Надія Євчук, керівник сектору обліку КП «Івано-Франківськводоекотехпром»:а) Порядок зарахування оплати іде місяць у місяць. За договором, споживачі мають щомісяця платити до 20 числа за попередній місяць.б) Якщо людина має субсидію, то вона так само має платити за послуги 20 числа і щомісяця до 20‑го вказувати показники.Якщо абонент, який має субсидію, вказав в одному місяці показники за три попередніх, то субсидія йому нараховується тільки за останній. Якщо споживач пропустив хоча б один місяць, то за цей час субсидія не нараховується. Тому що відділ субсидій Івано-Франківського МВК щомісяця бере у нас бази даних і перевіряє. До прикладу, якщо людина заплатила у жовтні за три попередніх місяці, тоді у серпні та вересні нарахувань не було. Тож відділ субсидій зняв субсидії за цей час.«Водоекотехпром» ніякі штрафи не нараховує. Просто за той місяць, за який абонент не вказав показники, субсидія знімається. Втім, аби не виникало таких запитань, достатньо вчасно сплачувати комунальні послуги.

Пан Михайло, підприємець:
Чотири роки тому впало дерево біля будинку по вулиці Галицька, 130. Ми написали листа у ЖЕО, дзвонили. І так донині те дерево лежить і заважає проїзду машин.

Зіновій Карабін, начальник ЖЕО № 5:
Не може завалене дерево лежати чотири роки. Я тут працюю вже три роки і вперше чую про цю проблему. Але зараз поїду і перевірю.

Пані Світлана, продавець:
У будинку по вул. Галицька, 124 по два-три рази на день зникало світло. В результаті цих перебоїв згоріли автомати до лічильника. Електрики з ЖЕО сказали за свій рахунок купити два автомати. Чому я за свій кошт маю купувати ці прилади?

Роман Родчин, заступник директора Івано-Франківського РЕМ:
Якщо лічильник знаходиться на сходовій клітці, то за нього відповідає ЖЕО. А ми міняємо безкоштовно лічильники тільки за плановою заміною. В іншому разі за лічильники відповідає ЖЕО.

Зіновій Карабін, начальник ЖЕО № 5:
Електрики не є службовими особами, яких можна слухати. Електрик завтра прийде і скаже дати йому 10, 15, 50 гривень. То його треба слухати? Якщо погоріли автомати, то ми їх поміняємо, якщо в людини немає заборгованості. Якщо електрики щось вимагають, то людям слід одразу звертатись у ЖЕО.