Без категорії

З тещиної хати і за грати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Печерський суд Києва взяв під варту колишнього голову Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича. Зваричу вибраний запобіжний захід утримання під вартою строком на два місяці.За інформацією прес-служби Генпрокуратури, подальше розслідування кримінальної справи вестиме Головне слідче управління Генпрокуратури.Як повідомлялося раніше, ГПУ звинувачує Ігоря Зварича в отриманні хабара в особливо великих розмірах. 3 грудня 2008 року стосовно нього було порушено кримінальну справу. Під час обшуків у Зварича знайшли 1 млн. доларів США та понад 300 тис. грн. Після цього він зник у невідомому напрямі.Екс-суддю затримали 9 березня працівники Генпрокуратури та Служби безпеки у Львові на горищі будинку його тещі.З цього приводу «Репортер» звернувся до відомих політиків і політологів з такими запитаннями:• 1.    Чи можна сподіватися, що після цього суддів?хабарників в Україні врешті поменшає?• 2.    Що означає для судової гілки влади сам факт того, що Зварича врешті взяли під варту?

Дмитро Шлемко, народний депутат України, фракція БЮТ:

«1. Мені б дуже хотілося, щоб хабарників поменшало. Думаю, що більшість громадян зі мною погодяться. Особливо ті, які хоч раз стикнулися з суддями, які спочатку дивляться на твій гаманець, а потім приймають рішення. Судова система в Україні є найбільш корумпованою. Десь повинен бути один із тих живих прикладів, який доказує, що треба відповідати за те, що ти робиш. Суддя Зварич просто попався, а тисячі таких як він — ні. Хочу вірити, що це стане для багатьох предметом для роздумів, як діяти далі.

2. Факт того, що Зварича врешті взяли під варту, не означає абсолютно нічого. Тут можна відслідкувати таке: він когось не послухав, і не зробив те, що треба. Зварич перший, який попав у ці жорна. Боротьба з хабарниками у суді має стати нормою. Але це довготривалий процес».

Юрій Ключковський, народний депутат України, фракція «НУ-НС»:

«1. Сподіватись, що суддів?хабарників поменшає, не варто. Кількість хабарництва визначається не стільки силою закону і його виконанням, але і загальною культурою суспільства. Доки ми будемо вважати, що можемо досягнути не зовсім законних привілей через стимулювання якогось чиновника, доти у нас буде процвітати хабарництво.

2. Взяття Зварича під варту означає, що можна сподіватися, що і на таких суддів є управа. Це є дуже кричуще порушення, і тому, на превеликий жаль, знаючи те, як відбулося затримання, і знаючи, яким чином було встановлено цей факт, можна сказати, що повторити цю епопею дуже не просто».

Василь Марчук, політолог, м. Івано-Франківськ:

«1. Кількість суддів?хабарників не зменшиться від цього ніяким чином. Це тільки маленький випадок великої політики. Думаю, що поки не буде повністю змінено судову систему в Україні, на краще не варто чекати. В державі зараз важливо проводити комплексні реформи силових структур, в тому числі і судової реформи як окремої гілки.

2. Зварича затримали, отже справа рухається хоча б поетапно. Але я думаю, що це просто надзвичайно резонансна справа, якби не було того славнозвісного інтерв’ю по телебаченні, напевно, цей випадок так, як і багато інших, спустили би на гальмах».

Михайло Стула, перший секретар Івано-Франківського обкому КПУ:

«1. На цьому етапі, я думаю, зменшити кількість нечесних на руку суддів нереально. Тим більше судова система настільки корумпована, що в нас є лише єдиний вихід: провести вибори суддів народом, аби вони були незалежні від закону. Бо на сьогоднішній день суддю не можна арештувати, затримати, не можна навіть вилучити зброю, якщо вона при ньому. Судді діляться з урядовцями, вони ж прикривають їх і свої справи.

2. Думаю, всі знали, що Зварич переховується у своїх родичів. Він просто витримував момент. Дивує те, що він до тепер ходить по цьому світі, бо зараз почнеться розгляд справи дійсно на базі закону і ниточка потягнеться, а за нею не один десяток урядовців і суддів, які попадуть під кримінал».

Олег Тягнибок, лідер ВО «Свобода»:

«1. Щодо Зварича, то, по-перше, слідчі дії — це ще не є вирок суду. Ми неодноразово ставали свідками порушення законодавства.

По-друге, ВО «Свобода» вважає, що потрібно зробити дуже серйозну реформу українського судочинства — максимальне унезалежнення судової гілки влади, а також закон про відкликання суддів громадою. Непогано було б повернути смертну кару. Це дало б змогу зупинити багатьох злочинців, в тому числі і в судовій системі влади.

2. Щодо судової гілки влади, то для них це нічого не означає. Ми мусимо змінити серйозно систему судочинства, тоді, можливо, це буде мати вагу. Суди сьогодні у нас абсолютно корумповані та приватизовані політичними партіями».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.