Без категорії

Юля порадила не розслаблятись

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого четверга відбулася подія, яка на фоні створення коаліції у Верховній Раді та шокуючих призначень у новому уряді залишилася дещо в тіні. Юлія Тимошенко на прес-конференції підвела підсумки своєї роботи на посаді прем’єра та повідомила про перехід БЮТу в опозицію. Серед приблизно трьох сотень журналістів був і «Репортер».

Київ. «Президент готель». Охорона на вході до зали – як в аеропорту. Рамка, хлопці у цивільному перевіряють сумки, просять включити фотоапарати, зацікавлено заглядають у довгі об’єктиви. Працюють дуже ввічливо, але ретельно. «Репортер» спробував зняти «прохідну» – лагідно попросили знищити кадри, бо не хочуть «світити» обличчя співробітників.

Юлія Тимошенко на сцені з’явилася вчасно. Без довгих вступів розповіла про результати роботи свого уряду. Зі слайдами, графіками, цифрами. Зал мовчав і слухав, лише клацали затвори фотоапаратів.

«Наша урядова команда йшла до влади з єдиною метою – зробити стратегічні ключові реформи для країни, – почала Тимошенко. – Для цього був розроблений детальний план. Які ж причини стали на заваді втіленню в життя стратегічних змін?».

За її словами, першою перешкодою стала криза, що змусила уряд переключитися з реформ на рятування економіки. А голов­ною політичною причиною колишній прем’єр назвала президента Віктора Ющенка, який сприйняв її як конкурента та усіма способами заважав працювати. Тимошенко пройшлася по кожній галузі та, незважаючи на окремі проблеми, назвала результати роботи Кабміну вражаючими.

Під час доповіді екс-прем’єр отримала повідомлення про призначення нового уряду та відразу його прокоментувала. «В Україну повертається азаровщина, – сказала вона. – У цьому уряді представлена вся олігархія. Або безпосередньо лідерами кланів, або їхніми ставлениками. Перше, чим вони займуться, – це розподілять між собою фінансові потоки, стратегічні об’єкти (для тіньової приватизації), надра та почнуть примножувати свої статки».

Новий уряд Тимошенко назвала старим, неконституційним та нелегітимним. За її словами, до Кабміну в повному складі прийшла й компанія «РосУкрЕнерго» – «щоб забрати у держави все».

Екс-прем’єр і нинішній лідер опозиції пообіцяла докласти усіх зусиль для об’єднання демократичних сил і порадила нинішній владі не розслаблятись. «Хто продається – хай продається, – сказала вона. – Хто йде на хлібні посади – хай іде. А всі інші, я переконана, будуть в об’єднаній сильній опозиції».

До речі, журналісти двічі намагалися «витягнути» із Тимошенко, які інструменти вона використовуватиме у боротьбі. Відповідь була простою – всі. Але, як сказала головна опозиціонерка, наразі БЮТ звернувся до суду, «щоб пересвідчитися в тому, що судова гілка в Україні ще працює». А вже при негатив­ному результаті у суді Тимошенко пообіцяла використати ті самі «всі політичні методи». Конкретизувати інструментарій вона явно не хотіла. Лише після того, як один із журналістів назвав їх сам – майдани, блокування трибуни в парламенті, складання депутатських мандатів – Тимошенко погодилася: «Ну от, ви вже все сказали». І посміялася разом із залом.

P. S. До Києва та назад їхали бусом. Єдине враження – наші дороги не просто страшні, вони жахливі. Як сьогоднішні перспективи демократії в Україні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.