Без категорії

ЄС позбудеться України за допомогою проросійського президента

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Ющенко зробив велику помилку, заявляючи, що ЄС підпише з нами договір про політичну асоціацію й зону вільної торгівлі в рамках саміту, тоді як у результаті цього не відбулося, – сказав Фесенко. – Причому напередодні у всіх дипломатів не було жодних ілюзій, у тому числі й у МЗС, що ці докумен-ти підписані не будуть. Про це знали ще кілька місяців тому. Але через незрозумілі причини ще за декілька днів до саміту у Ющенка заявляли, що такі угоди будуть підписані. Це демонструє абсолютний відрив Ющенка від реальності. Очевидно, він живе в якійсь паралельній реальності».

Політолог підкреслив: «ЄС, звісно, має певні очікування щодо президентських виборів в Україні. ЄС не підписав з нами документів, адже вони не хочуть робити передвиборних подарунків. Вони розуміють, що їм доведеться домовлятися з новим президентом і прем’єром». Також Фесенко розділяє версію, що Євросоюз чекає, хто ж саме – Янукович або Тимошенко – прийде до влади.

«Керівництву ЄС деякою мірою вигідно, щоб переміг Янукович. Це парадокс. Але в разі перемоги Януковича Євросоюз із полегшенням зітхне з огляду на те, що вектор України буде звернений на Росію, а значить, із нами не потрібно підписувати ніяких угод. А от якщо переможе Тимошен-ко, то збережеться європейський курс і необхідно буде працювати далі», – вважає експерт.

«З Януковичем ЄС перейде від жовтого кольору до червоного, тобто формально нам відмовить. Насправді, все це говорить про те, що ЄС не знає, що робити з Україною, вони хочуть зберегти нас у зоні впливу, але не можуть надати реальні гарантії інтеграції», – підсумував Володимир Фесенко.

Тим часом, у ході відкриття XIII саміту «Украина-ЄС», президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу висловив надію на те, що угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом буде укладено протягом 2010 року. «Ми сподіваємося, що зуміємо завершити угоду про асоціацію між Україною і ЄС протягом 2010 року», – сказав він.

Cайт «Власти.нет»