Без категорії

Високе місце порожнім не буває

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Інтрига щодо того, кого ж Віктор Янукович призначить губернатором Прикарпаття, нарешті завершилася – минулої п’ятниці стало відоме ім’я нового очільника області. А вже суботнього ранку в Івано-Франківську вітали Михайла Вишиванюка та проводжали Миколу Палійчука.

Забути не встигли

Представляти новопризначеного губернатора приїхав віце-прем’єр Володимир Сівкович. У залі засідань ОДА, вщент переповненому чиновниками, депутатами, духовенством і журналістами, він зачитав два президентських накази. Перший – про звільнення Миколи Палійчука, що був губернатором останні 2,5 роки, другий – про призначення на цю посаду Михайла Вишиванюка, який уже займав її з 1997 по 2005 рік.

«Дозвольте подякувати Президенту України Віктору Януковичу та Прем’єр-міністру Азарову за надану велику честь працювати на нашу прикарпатську громаду, – розпочав свою промову Михайло Вишиванюк. Висловив він подяку і своїм попередникам – Романові Ткачу та Миколі Палійчуку за те, що за час його «відсутності примножували честь області і виправляли допущені помилки». І як доказ визнання їхніх професійних якостей запросив обох до співпраці у новоствореній Раді розвитку регіону.

Надалі новопризначений голова ОДА говорив про плани на майбутнє та президента Януковича. «Нас чекає велика праця, без вихідних і прохідних, – підкреслив він. – Вимога нашого президента і відповідно моя вимога лишається єдиною – 100 % виконання доручень. І тільки залежно від цього будуть обиратися кадри».

«Президент просив передати, що любить і поважає наш край, – вів далі Вишиванюк. – Я вам не брехав ніколи. І сьогодні з усією відповідальністю заявляю – Україна має українського президента. Я був приємно вражений, коли побачив у нього в кабінеті великий образ, біля якого горіла лампадка. Якщо людина починає робочий день з молитви, то це людина великої душі. Вона може зробити багато добрих справ і наше завдання їй допомагати».

За час свого спічу Вишиванюк встиг роздати і перші розпоряд­ження. По-перше, «в понеділок у моїй приймальні не товпитися, – сказав він, звертаючись до залу. – Усіх знайду сам». По друге – «гідно підготуватися до Великодня, бо для того, аби взяти щітку і вапно, великого бюджету не треба». І по‑третє, «ніяких кадрових змін у РДА, управліннях та відомствах без відома голови ОДА».

Михайло Вишиванюк кілька разів наголошував: кадри обиратимуться за єдиним критерієм – професійні якості. Партійна приналежність кандидатів на вибір не впливатиме. «Найкраща політика – це нормальні людяні порядні стосунки, – наголосив він. – І наша з вами сьогоднішня зустріч – найкраще тому підтвердження».

Нагадає про себе

Після урочистого представ­лення нового голови ОДА уже екс-губернатор Микола Палійчук зібрав прес-конференцію у Ратуші. Прийшов на десять хвилин раніше призначеного часу. Завжди стриманий, намагався навіть жартувати, мовляв, зайвий офіціоз тепер відпав.

Як годиться, для початку Палійчук підсумував роботу своєї команди. Серед основних здобутків назвав вивіз меланжу із Ценжева, почату роботу з вивезення пестицидів. Відзначив поступ в освіті та медицині. «З моменту мого приходу із бюджетів 2008 та 2009 років ми жодної копійки не зняли з цих галузей. Суттєво поліпшили матеріальну базу шкіл та лікарень, – зауважив Палійчук. – Також тішуся програмою футбольних майданчиків. Сподіваюся, що ця робота буде продовжена, адже вона унікальна». Згадав і про позитивні здобутки в культурі та енергозбереженні.

Серед того, що не встиг зробити, Палійчук назвав роботу по калуському Льодовому палаці та ворохтянських трамплінах. За помилки визнав кілька кадрових рішень. Що ж до співпраці з новим губернатором, Палійчук заявив, що готовий передати новій владі всі напрацювання своєї команди.

Про своє політичне майбутнє Микола Палічук говорив доволі впевнено. «Я пишаюся тим, що проголосував у другому турі «проти всіх», це була моя позиція, – заявив він. – Сьогодні я не задоволений ситуацією, яка склалася у державі, тому й не бачив себе на посаді голови ОДА. Теоретично після другого туру, якби відбулася коаліція з «Нашою Україною», чи прем’єром став би Яценюк, я б дав згоду. Але після того, як була створена інша коаліція, відкинув усяку можливість навіть думати про таке».

Палійчук розповів, що уявив собі, як читатиме на 9 травня перед ветеранами президентський указ про відміну присвоєння звання Героя України Степану Бандері. «А теоретично, виходячи із заяв адміністрації президента, таке може бути», – запевнив він.

Щодо опозиції Палійчук був ще категоричнішим. Згадав про бютівців Дмитра Шлемка та Юрія Романюка, які, за його словами, «їздять по районах та брешуть, що Юля Володимирівна працювала добре, а голова ОДА не видавав людям зарплату». Згадав і саму Тимошенко, яка також, за словами Палійчука, не цурається казати неправду заради рейтингу.

Крім того, Микола Палійчук пообіцяв заявити про себе в новій громадській організації «Спільна праця». Запасний аеродром вже давно готовий, офіс для нової організації обладнаний, члени знайдені, цілі сформовані. «Наша мета – участь у місцевих виборах, підтримка тих проектів, які ми розпочали, але не завершили. А також підтримка всіх бізнесових структур, якщо вони, не дай Боже, будуть переслідуватися новою владою».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.