Без категорії

Вони зробили це

Цього тижня нарешті завершилася івано-франківська баскетбольна сага. «Говерла» таки вийшла до плей-офф української Суперліги. Вболівальники наразі видихнули з полегшенням, та можуть готуватися до нових баталій з участю своїй улюбленців.

Непростий сезон

Перший чемпіонат об’єднаної Суперліги дався іванофранківцям нелегко. У сезон команда входила з новим наставником. Олега Пелеха, який став гендиректором клубу, на тренерському містку змінив Євген Мурзін.

Першу перемогу наші баскетболісти здобули лише у четвертому турі, 21 жовтня, над «Миколаєвом». А до цього вже були розгроми від «Кривбасбас­кету» та «Донецька».

Наступної перемоги знову довелося чекати доволі довго. Тільки 12 грудня іванофранківці «рознесли» рівненський «Пульсар» 91:61. Це був початок першої безпрограшної серії сезону, яка тривала чотири матчі. Натиску «ведмедів» не витримали «ДніпроАЗОТ», «Грифони» та «Хімік».

Далі команда грала нестабільно. Три поспіль поразки від «Хіміка», «Одеси» та «Кривбас­баскету». Після цього – три поспіль перемоги над «Пульсаром», «ДніпроАЗОТом» та «Азов­машем», і знову серія болісних невдач. Боротьба за путівку до плей-офф ставала чимраз важчою.

А навесні, 23 березня, команда Євгена Мурзіна таки зібралася з силами. «Ведмеді» видали поки що найкращу свою серію – чотири матчі поспіль. Спершу у Львові вони поквитались з місцевою «Галичиною» за домашню поразку в першому колі – 50:66. Після цього вдома створили справжню сенсацію, здолавши на останніх секундах іменитий БК «Київ» 69:68. Слідом до Івано-Франківська приїхало «Дніпро». Із дніпропетровцями господарі майданчика впевнено розправилися 89:66.

У турнірній таблиці «Говерла» почувалася все впевненіше. І ось з’явилась можливість вирішити завдання регулярного чемпіонату – до його завершення залишалося ще дві гри, та перемога над «Одесою» вже гарантувала місце у плей-офф.

Непоступлива Пальміра

«Одеса» перемогла «Говерлу» в першому колі. Тоді, 23 січня, одесити здолали іванофранківців 85:78. Та й показники гостей у цьому сезоні були кращі. Тому прогнози на цю гру для нашої команди були не вельми оптимістичні.

У суботу, 10 квітня, команди почали на зустрічних курсах. Попри те, що «Одеса» вже гаран­тувала собі місце у наступному раунді, команда Віталія Лебединцева не збиралася «зливати» гру. Першу чверть гості виграли – 17:23.

У другій десятихвилинці «говерляни» прокинулися. Команду повели вперед її лідери. Вдало діяли Майк Фрейзер, Олек­сандр Кудрявцев. Це дозволило переламати хід поєдинку та піти на велику перерву за переваги господарів 46:41.

У третій чверті «Говерла» продовжувала тримати лідерство. Період завершився з рахунком 60:56. В останньому періоді «ведмеді» вже добряче вийшли вперед. Кілька триочкових Патріка Спаркса і рахунок став 77:73. Не встигли вболівальники трохи заспокоїтись, як «Одеса» видала справжній штурм кільця супер­ника та обігнала «Говерлу» на один пункт. Підопічні Євгена Мурзіна, певно пам’ятаючи про усю значущість цієї перемоги, таки знайшли у собі сили на ці останні секунди матчу. У підсумку – перемога «Говерли» з рахунком 80:78, яка гарантувала іванофранківцям місце у плей-офф.

У вівторок відбувся останній матч «Говерли» у регулярній першості цього сезону. До Івано-Франківська приїхав «Хімік». Гра завершилася перемогою гостей 72:89.