Без категорії

Віктор Балога: два роки при владі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

16 вересня минуло два роки відтоді, як Президент України підписав указ про призначення Віктора Балоги головою Секретаріату Президента України. За цей час відбулося багато подій, які позначились на суспільно-політичній ситуації в державі. Постать голови Секретаріату по?різному оцінювалась, але завжди викликала живий інтерес як з боку політиків, так і пересічних громадян.Свою оцінку діяльності глави Секретаріату, а також побажання з нагоди другої річниці обіймання посади висловили відомі українські політики та політологи.

Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:

«Я хочу В.?Балозі побажати не повторити долю Дмитра Табачника і Віктора Медведчука, тобто піти з цієї посади з власною партією, з нормальними грошима і залишитися в авторитеті.

Як голова Секретаріату він виявився достатньо ефективним, тому що працювати з таким патроном може лише людина з дуже сильними нервами. Я думаю, що після цього він зможе працювати з ким завгодно».

Юрій Шведа, політолог, м.Львів:

«Бажаю голові Секретаріату достойно пройти ті випробування, які випали на його долю. Це непроста посада і непростий час. В його руках зосереджена вся «чорнова» робота, пов’язана з діяльністю глави держави. Якщо сьогодні ведуться атаки на главу Секретаріату, під ними треба розуміти атаки на самого Президента, тому що глава Секретаріату не є окремою політичною фігурою і вирішує ті питання, які ставить перед ним Президент. А те, що В.?Балога сьогодні критикується з усіх боків і навіть демонізується, свідчить про те, що він виконує належним чином свої обов’язки».

Ігор Зварич, народний депутат України V скликання, Партія регіонів:

«Ха-ха-ха… Несподіване питання. Два роки, як на мене, це не та подія, яку треба святкувати. В.?Балозі бажаю проаналізувати те, що зроблено, і добре думати, що і як робити далі. Він досить вольовий державний службовець, який вміє впроваджувати те, що ставить собі за мету. Наскільки це відповідає прагненням самого Президента, вирішувати йому».

Михайло Стула, перший секретар Івано-Франківського обкому Компартії України:

«Я бажаю керівнику Секретаріату якомога швидше піти з цієї посади, щоб не мордувати разом з Президентом народ України.

Ті негаразди, які Балога робив на Закарпатті, будучи губернатором області, а також те, що зараз робиться в Україні на рівні Секретаріату Президента, зумовлює дуже складну суспільно-політичну ситуацію в державі. Президенту краще не мати таких радників, але я думаю, що це одного поля ягоди, і Балозі потрібно піти у відставку разом з усією адміністрацією та Президентом задля порятунку незалежності України і стабілізації політичної ситуації».

Кость Бондаренко, політолог, м. Київ:

«Хочеться побажати з цієї нагоди щастя, здоров’я, довгих років життя, а також знати міру і вчасно піти з цієї посади. Я вважаю, що В.?Балога ще рік тому повинен був залишити посаду. Тоді б він залишився позитивним персонажем української історії. Другий рік його перебування при владі зробив з нього одіозну постать».

Роман Ткач,  народний депутат України, НУ-НС:

«Бажаю В.?Балозі проаналізувати все те, що він зробив, і зробити правильні висновки».

Євген Золотарьов, член президії політради Партії вільних демократів:

«Дуже символічною була дата призначення В.?Балоги головою Секретаріату, яка співпала в часі зі зникненням журналіста Георгія Гонгадзе. З цього моменту почався крах кучмізму. Призначення В.?Балоги, який свого часу був відданим кучмістом, означало певною мірою і реставрацію тієї системи політичних координат, яку ми називаємо кучмізмом. Тому В.?Балозі я хотів би побажати займатися тим, що в нього добре виходить: бізнесом, управлінням, а от Президентові зичу, аби він уникав в майбутньому схожих кадрових рішень. Я щиро поважаю В.?Балогу як управлінця і успішного бізнесмена, але вважаю, що він не є тим типажем нового політика, якого очікує суспільство».

Зіновій Шкутяк, народний депутат України, НУ-НС:

«Не можу нічого побажати В.?Балозі, тому що у нього важка робота. Ніколи за часів незалежності України не було доброго Секретаріату. В.?Балозі треба пошукати вихід із ситуації, в яку він сьогодні потрапив».

Дмитро Шлемко, народний депутат України, БЮТ:

«Мені важко сказати, що ще цій людині можна побажати. Хіба що єдине — аби він перестав бути злим демоном у руках президентської команди. На його совісті сьогодні розвал коаліції демократичних сил. Якщо найдеться ще один такий Балога, через деякий час демократія в Україні перестане існувати».