Без категорії

Військові тренуються вивозити меланж

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Перед початком робіт з вивезення компонентів ракетного палива «меланж», що зберігається на військових складах у селі Ценжів, армійське керівництво вирішило перевірити всі підрозділи складів. Для цього до Ценжева прибула спеціальна комісія, яку очолив заступник командувача Західного оперативного командування – начальник логістики оперативного командування генерал-майор Сергій Ніколаєв.

За його наказом військовослужбовці складів не тільки реально заводили двигуни спеціальних насосів, що будуть перекачувати окислювач з наземних резервуарів у залізничні цистерни, але й розіграли сценарії з витоком окислювача на ґрунт, надання допомоги постраждалим, ліквідації ймовірної пожежі. При цьому для виконання кожної вправи реально були задіяні необхідні сили та засоби, які мали б бути мобілізовані, якби таке сталось насправді.

«Я цілком задоволений тим, як підготувались до перекачування меланжу військовослужбовці, – сказав Сергій Ніколаєв. – Вони показали високий фаховий рівень. Усі підрозділи, як з нейтралізації, так і пожежні, і медичні, діяли чітко і злагоджено».

Разом з комісією до частини прибула спеціальна військова лабораторія, яка має все оглянути та зробити висновок про придатність російських залізничних цистерн до транспортування меланжу. Екологічний нагляд за перекачуванням та вивезенням меланжу здійснюється фахівцями з відповідних цивільних державних структур.