Великі зміни

Микола Волков Івано-франківський «Ураган» програв львівському «Тайму». Після розгрому «Енергії» цей поєдинок місцеві вболівальники очікували з нетерпінням. І хоч задоволення від перемоги немає, поживи для?розмов «Ураган» дав достатньо. Мова йде про кадрові зміни у команді.

Трьох віднімаємо, трьох додаємо

Останні декілька сезонів франківський «Ураган» систематично «ворушить» транс­ферний ринок Вищої футзальної ліги України. За цей час команда перетворилась зі скромного, але міцного «горішка» у колектив гучних імен. Щоправда, цей гучний склад виконавців поки що не виправдовує свого статусу. Днями «Ураган» зробив ще два гучних підсилення.

Як писав «Репортер», минулого тижня на трансфер були виставлені Юрій Сендецький, Сергій Мартиненко та Олександр Оліщук. Новина виявилась неод­нозначною, зважаючи на те, що перший з цієї трійці провів у команді шість з половиною сезонів.

Вже перед матчем з львівським «Таймом» стало відомо, що «Ураган» підсилився двома новачками. Ними стали колишній «енергетик» зі Львова Сергій Піддубний та старий знайомий для франківських шанувальників футзалу — Валентин Цвєлих. Крім того, у заявку потрапив 16?річний юнак Петро Шотурма, вихованець ДЮСШ «Ураган».

Цвєлих — «Ураган»: втретє разом

Кращий бомбардир чемпіонату 2004?05 рр. Валентин Цвєлих вже наступного сезону став чемпіоном та володарем Кубка у складі донецького «Шахтаря», після чого влітку 2006?го уклав контракт з львівським «ТВД», а новий чемпіонат розпочав у футболці «Урагану». Однак з приходом нового на той час наставника Тараса Вонярхи одному з найрезультативніших гравців нашого футзалу місця в команді не знайшлось. Вонярсі цього несподіваного кроку багато хто не забув і дотепер… Валентин тим часом опинився у луганському «ЛТК» (минулого сезону забив 35 голів), за який донедавна і виступав. У?Луганську все закінчилось так само несподівано — його виставили на трансфер. 29?річний уродженець Кременчука втретє в своїй кар’єрі гратиме за «Ураган» під улюбленим 11?им номером.

Кращий бомбардир в історії «Урагану» (86 голів у 76 матчах) гратиме півсезону на правах оренди. Що буде з ним далі — залежить від самого Валентина, чи виправдає він сподівання керівництва франківської команди.

Старий знайомий

Піддубний, хоч ніколи не виступав за «Ураган», теж не є чужим для команди. Свого часу йому доводилось грати разом з Кіндратівим, Куликом та своїм зем­ляком Паршиковим. Піддубного добре знають в українському футзалі. До «Енергії» Піддубний встиг пограти у складі львівської «України» (1995?/?96), рівненських командах «Случ» (1997?/?98) і МФК «Рівне» (1999?/?01). В «Енергії» виступав з 2001 року. За ці сім сезонів у Львові він став чемпіоном України та двічі срібним призером першості. Піддубний є рекордсменом за кількістю проведених матчів за «зелено-білих» — 215, в яких він забив 104 голи.

Сергій Піддубний підписав з клубом контракт на 2,5 роки. 32?річний уродженець Рівного гратиме в?«Урагані» під 20?им номером і стане вже четвертим екс-гравцем «Енергії».

Перший «свій»

Під цей трансферний «шумок» у заявку франківців на друге коло Чемпіонату України потрапив 16?річний Петро Шотурма. Символічно, але саме йому віддали десятий номер, який ще донедавна безальтернативно належав Сендецькому. І для цього є підстави.

Футболіста юніорської збірної України U-16 чотири рази поспіль визнавали кращим гравцем чемпіонатів та кубка України серед юнаків 1992 р.?н.?Ще двічі Шотурма ставав кращим бомбардиром турнірів під егідою УДЮФЛ.

Цікаво, що це перший вихованець дитячо-юнацької школи «Урагану», котрий у такому юному віці вже незабаром може дебютувати у Вищій лізі. Принаймі, вже два роки молодий талант івано-франківців з успіхом грає за «ІФКФВ-Ураган-2» у другій лізі та обласній першості.

«Ураган» — «Тайм» 0:2

За таких обставин стартовий склад господарів у суботньому матчі з «Таймом» виглядав так: Корнєєв?к — Пав­­люк, Паршиков, Валенко, Піддубний — Кіндратів, Сімка, Ярий, Пилипів — Ткачук, Цвєлих.

Весь матч боротьба йшла фактично на?рівних. У обох голкіперів роботи у рамках воріт було достатньо. Гучними оплес­ками трибуни манежу коледжу фізвиховання вітали вихід на майданчик Цвєлиха, проте ні йому, ні жодному «ураганівцю» цього дня відзначитись не вдалось. За?три хвилини до кінця матчу «Тайм» скористався помилкою господарів, після прострілу на дальній штанзі неприкритим залишився Овсянніков, який запалив одиничку на табло. «Ураган» з Пилипівим в?якості п’ятого польового почав грати в більшості, проте львів’яни зуміли не те, що не дати забити у свої ворота, а Овсянніков на контратаці ще й зробив дубль — 0:2.?До кінця матчу залишалось декілька секунд…

І знову мінус

Після сухої поразки від «Тайму» склад «Урагану» знову зменшився. Франківці вирішили призупинити співпрацю з 28?річним Андрієм Ткачуком. До кінця сезону футболіста на правах оренди відправили у «Єнакієвець». У складі «Урагану» Ткачук провів першу половину цього сезону. За?цей час зіграв десять матчів і забив один гол.

Наступний матч «Ураган» проведе на виїзді з сумським «СумДУ». Вдома підопічні Сергія Гупаленка гратимуть 6 лютого проти житомирського «Контингенту».

16?й тур. Результати: Моноліт — ЛТК 3:2, Шахтар — Енергія +:-, Ураган — Тайм 0:2, МФК Рівне — СумДУ 2:2, ТВД — Марріон 2:0, Кардинал — Єнакієвець 0:2, Планета-Міст — Локомотив 0:3.