Без категорії

Великі українці

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Телеканал «Інтер» підвів підсумки голосування в рамках проекту «Великі українці». За результатами SMS-опитувань, перемогу отримав князь Київської Русі Ярослав Мудрий, друге місце посів лікар Микола Амосов, а третє — ідеолог українського національного руху Степан Бандера. Результати опитування викликали широке обговорення в українському суспільстві. З проханням висловити свою думку з цього приводу кореспонденти «Репортера» звернулися до відомих українських політиків і політологів із такими запитаннями:• 1. Чи вважаєте Ви, що результати голосування у проекті «Великі українці» відображають думку більшості громадян України?• 2. Ви особисто брали участь в SMS-голосуванні?• 3. Хто, на Вашу думку, є великим українцем?

Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:

«1. Мене ніколи не цікавила думки більшості українців. Тому я ніколи не задумувався, чи результати телевізійних проектів відбивають думку цієї більшості. Я думаю, що більшість взагалі цього не відчуває, і ніяких думок у неї немає.

2. Ні, звичайно. Я не вмію користуватись функцією SMS-повідомлень і не брав участі в голосуванні.

3. Вважаю, що багато є справді великих людей, але, безумовно, Богдан Хмельницький — ключова фігура українського націогенезу, він є великою людиною. Принаймні це найбільший наш воєначальник. Тому що по?справжньому великими людьми є тільки герої, ті люди, які досягають воєнних перемог. Всілякі поети, співуни, плясуни, філософи — це все таки великі люди другого сорту. Безумовно, найбільшою людиною є Богдан Хмельницький.

Ми, до речі, проводимо альтернативний проект, де читачі нашого сайту обирають найкращий елемент періодичної таблиці Менделєєва. І що Ви думаєте? Маємо ту саму ситуацію: люди не хочуть голосувати за золото».

Євген Золотарьов,
член президії політради Партії вільних демократів:

«1. Думку більшості українців відбиває сама десятка. Порядок розташування «великих українців» під певним номером — це, зрозуміло, робота тих політичних сил, які організовували постійний дозвіл на той чи інший номер, тобто це вже технологічна робота. Тут не може бути претензій до телеканалу, тому що вони на цьому заробляли гроші. Все це подається як репрезентативна думка українців. Я думаю, що багато українців обурені або здивовані, що ні Шевченко, ні Бандера, а саме Ярослав Мудрий, персонаж досить таки цікавий і позитивний для української історії, але, мабуть не настільки відомий, як Амосов, щоб бути першим номером в десятці начебто найвеличніших українців.

2. Я брав участь у голосуванні.

3. Я тричі дзвонив і проголосував за Григорія Савича Сковороду. Коли ми говоримо про великих українців, у нас завжди є вибір, чи вважати «великими українцями» тих, які відомі в нас в Україні, чи тих, які взагалі вплинули на хід історії і людської думки. Тут Сковорода, мабуть, поза конкуренцією. Це єдиний українець, який вплинув на розвиток філософії не тільки у внутрішньому вжитку суто українців, а на загальноєвропейському рівні».

Ігор Зварич, народний депутат України V скликання:

«1. Загалом можна б було погодитися з такими результатами, але чи відбивають вони думку більшості, важко сказати, тому що більшість не голосувала.

2. Я брав участь в голосуванні.

3. «Великим українцем» вважаю Тараса Шевченка».

Василь Марчук, політолог, м. Івано-Франківськ:

«1. Як і кожен проект, він містить елементи шоу. Безумовно, безпосередній вплив на нього мали не лише громадяни України, але й певні політичні суб’єкти, партії й громадські організації, можливо, навіть і деякі професійні організації. Сказати, що результати проекту чітко відбивають думку всього українського соціуму, надзвичайно важко.

2. В SMS-голосуванні брав участь не лише я, але й уся моя сім’я.

3. «Великими українцями» я вважаю всіх, хто був у списку. Можна назвати ще кілька «великих українців», яких не було в переліку. Вважаю, що несправедливими були підсумки голосування стосовно Івана Франка. Франко мав би ввійти як мінімум у п’ятірку. Ця людина за величиною свого генія, енциклопедичністю, талантом та за своїми діяннями мала би посісти значно вище місце, ніж це виявили результати голосування. Адже це унікальна і дуже багатогранна постать (письменник, філософ, політичний діяч).

Більшість моєї родини проголосувала за Степана Бандеру. Зараз його роль, як ніколи, дуже важлива для держави, для майбутнього української нації».

Михайло Стула, перший секретар Івано-Франківського обкому Компартії України:

«1. Результати голосування я вважаю справедливими, адже дійсно вся Україна і весь рід український пішов з Київської Русі. Незважаючи на те, що це шоу, правильне рішення прийнято.

2. Звісно, я взяв участь в голосуванні.

3. Перший раз я голосував за Леніна, Брежнєва і Щербицького, другий раз — за Богдана Хмельницького, Шевченка і Франка».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.