«Ураган» покарав «Енергію»

Суботнього матчу в Івано-Франківську чекала вся футзальна Україна. Західноукраїнське та «енергетичне» дербі стало центральним матчем туру. На додачу до переліченого зустрічалися сусіди по турнірній таблиці. Очікування виправдались – переповнений манеж Коледжу фізвиховання побачив справжнє видовище.

У першому таймі наставник «ураганівців» Сергій Гупаленко вибудував дві четвірки: Сергій Павлюк – Андрій Паршиков – Євген Валенко – Едуард Кулик та Роман Кіндратів – Андрій Сімка – Роман Ярий – Валентин Цвєлих. Саме друга ланка стала фатальною для «Енергії».

Перемогу почав Цвєлих, і як почав! На дев’ятій хвилині він двічі забив після пасів Ярого. Гості були деморалізовані, продовжували атакувати, але безрезультатно. На 14 хвилині рахунок став розгромним. Після розіграшу кутового і дальнього удару Кіндратіва Сімка в падінні переправив м’яч повз Кардаша в сітку – 3:0!

Ця перевага протрималася до кінця тайму. У роздягалці гості, очевидно, добряче отримали на горіхи від свого тренера Миколи Сича, бо після перерви заграли значно активніше. У Владислава Корнєєва побільшало роботи, але він відчайдушно тягнув все, що летіло у ворота «Урагану». Поряд з авторами голів його сміливо можна назвати одним із героїв матчу. Львів’яни зуміли пробити його тільки на 31 хвилині. Відзначився Олексій Петрушин.

Після цього на майданчику розігрався скандал. Здали нерви в «енергетика» Михайла Романова. Спершу він грубо відмахнувся рукою від Цвєлих, а потім збив Кіндратіва. Футболісти обох команд затіяли на майданчику сварку, Романов вдарив Кіндратіва по обличчю, за мить він побачив перед собою червону картку.
«Ураган» заграв у чисельній більшості і використав цю нагоду. Цвєлих оформив хет-трик і щасливо впав на паркет манежу – 4:1.

Вже за декілька секунд львів’янин Петрушин почув на свою адресу обурені вигуки «Симулянт!». Він свідомо підставився під фол, який став для «Урагану» шостим. Дабл-пенальті пробивав капітан «Енергії» Андрій Федюк. За мить Корнєєв зірвав бурні овації, бо вийшов з цієї дуелі сильнішим. Нерви не витримували і в уболівальників – один із них у кутку майданчика штовхнув рефері. Агресивного фаната одразу вивели із залу.

Гості почали грати з п’ятим польовим гравцем. Це принесло їм успіх тільки на передостанній хвилині, коли Іван Ільницький майже впритул розстріляв ворота господарів. Та останнє слово було за «Ураганом». На тій же 39 хвилині Сімка перехопив аут «Енергії» і забив у порожні ворота – 5:2!

«Я ще до гри казав своїм підопічним – хто менше помилятиметься, той і переможе, – сказав після дербі Сергій Гупаленко. – Ми допустили у матчі менше помилок, а всі гравці зіграли практично на сто відсотків, включаючи Владислава Корнєєва, якого хотів би окремо відзначити. Знову ж таки, Валентин Цвєлих забив свої м’ячі, дуже здорово зіграв Андрій Сімка. Загалом можу виділити усіх гравців нашої команди».

Отже, «Ураган» – на третьому місці. «Енергія» відстала на чотири очки. У середу, 16 грудня, в рамках Кубка України до Івано-Франківська приїжджало львівське «Динамо». Після цього на іванофранківців чекає ще одне випробування – виїзна гра проти «Шахтаря» 20 грудня. Через тиждень – виїзд до Житомира на матч з «Контингентом». Вдома побачимо наших футболістів уже у 2010 році. У понеділок, 4 січня, «Ураган» прийматиме харківський «Локомотив».

12 грудня. 17:00. Спорткомплекс Коледжу фізвиховання. 1200 глядачів.
Ураган: Корнєєв‑к – Павлюк, Паршиков, Валенко, Кулик – Кіндратів, Сімка, Ярий, Цвєлих – Шотурма, Пилипів.
Енергія: Кардаш – Струк, Федюк-к, Рогачов, Задорожний – Романов, Шевченко, Петрушин, Ільніцкій – Іванов.
Голи: Цвєлих (9, 9, 33), Сімка (14, 39) – Петрушин (31), Ільніцкій (39).
Попередження: Кіндратів (14), Павлюк (19), Паршиков (26) – Шевченко (27).
Вилучення: Романов (32, неспортивна поведінка).
Інші результати туру: ТВД – Шахтар 1:6, Єнакієвець – ПФС 4:4, ЛТК – Тайм 0:3, Локомотив – Моноліт 5:3, Кардинал – Контингент 6:2.