Серйозна заявка «Урагану»

Микола Волков Цьогоріч івано-франківський народний футбольний клуб «Ураган» готується до нового сезону, як не готувався ніколи до цього.Після тренувальних зборів у карпатському Тисовці та у Польщі команда взяла участь у товариському турнірі «Green Ball Cup», що проходив у Чехії. Повернувшись на Батьківщину, підопічні Сергія Гупаленка вже традиційно грали у харківському «Кубку Визволення», і вперше перемогли у ньому.Минулого тижня «Ураган» провів перші два домашні спаринги з грузинською «Іберією-2003». Вперше у сезоні франківці могли бачити оновлений «Ураган», який виступав на оновленому покритті манежу коледжу фізвиховання.

«Ураган» — постраждалим від повені

Ігри з грузинами мали особливе значення. Вперше в Івано-Франківську були зіграні благодійні товариські матчі. Усі кошти, які були зібрані на них, пішли на допомогу постраждалим від повені на Прикарпатті.

За дві гри (27?28 серпня) було забито 12 голів і, як повідомила прес?служба клубу, зібрано 3,5 тисячі гривень. Проте матчі були зовсім не схожими один на одного.

Перший раунд цього двосерійного спарингу «Ураган» програв 1:3. Сергій Гупаленко спробував підібрати оптимальні поєднання гравців на полі, тому глядачі мали змогу оцінити гру усіх виконавців «Урагану», окрім травмованого Пилипіва.

Наступного дня стало очевидним — «Ураган» таки намацує свою гру. Особливо це було помітним у другому таймі, коли франківці, програючи 0:3, почали «по?ураганному» скорочувати відрив. Вже на першій хвилині тайму Кулик влучив у штангу. Через п’ять хвилин він відквитав перший гол. Через хвилину після удару Ткачука відставання зменшилось до одного голу. На 31?й хвилині Кулик зрівняв рахунок!

Така гра не була схожою на товариську зустріч. Здавалося, що на кону матчу був важливий кубок. Грузини, дещо шоковані, спромоглися на ще один гол, але гра все одно завершилась бойовою нічиєю — відзначився Кіндратів.

Алік Саркісян: «Ураган» увійде до першої трійки

Головний тренер «Іберії-2003» Алік Саркісян дякував франківцям за згоду на товариські зустрічі. Грузини 7 вересня розпочинають виступи у футзальному Кубку УЄФА, тому така ігрова практика була для них дуже важливою.

Наставник «Іберії» та Сергій Гупаленко колись виступали разом у складі «Запорожкоксу», і зараз Алік Саркісян зізнався, що вражений рівнем українського футзалу. «Навіть у порівнянні із тими часами, коли я грав у Запоріжжі, зараз команди почали діяти на майданчику набагато швидше. Що стосується «Урагану», то це дуже хороша команда. На мою думку, івано-франківці фінішують у наступному українському чемпіонаті як мінімум у трійці призерів», — сказав він.

Сергій Гупаленко: Час ще є

Головний тренер «Урагану» Сергій Гупаленко зазначив, що «Іберія» є дуже сильною командою, тому для народного футбольного клубу, який перебуває у пошуку оптимального ігрового складу, такі результати зустрічей є закономірними. «Ми готуємося до чемпіонату і провели дві товариські гри у процесі формування складу. Це «Іберії» треба їхати на Кубок УЄФА, а у нас ще є час на підготовку», — додав він.

Щодо стану справ у досвідченого новачка «Урагану» Федіра Пилипіва Сергій Гупаленко сказав: «Він розпочне тренування у загальній групі вже наступного тижня. Хотів би зауважити, що він відіграв весь турнір у Харкові, але на останньому матчі, пробиваючи післяматчеві пенальті, потягнув ногу і вибув зі строю. Нам його дуже не вистачає, і це факт. Це гравець суперкласу, тому нам зараз бракує його досвіду і вмінь».

Будемо сподіватися, що до першої офіційної гри сезону, 10 вересня, івано-франківський «Ураган» підійде у повній бойовій готовності. Те, що ми бачили під час передсезонки, дає багато надій на успішний сезон.