Без категорії

Про героїв та дерибанщиків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок в сесійній залі ОДА відбулося засідання Ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, боротьби з корупцією та злочинністю. Головував на цьому заході Михайло Вишиванюк. Зачитавши порядок денний, він зауважив: часу – година, на кожного з доповідачів не більше п’яти хвилин.

Перший заступник голови ОДА Роман Струтинський доповів про план заходів з відзначення в області 65 річниці Перемоги. За ним керівникам виконавчої влади, місцевого самоврядування та органів управління доручено обстежити матеріально-побутові умови проживання ветеранів війни, вдів загиблих і жертв нацистських переслідувань. І за потребою надати їм «грошову, натуральну та благодійну допомогу». Кошти радять знайти у бюджеті та у благодійників. Також провести роз’яснювальну роботу з перевізниками, аби ті не забували, що ветерани мають право на безоплатний проїзд.

Ще до 8 травня усі монументи, пам’ятники, пам’ятні знаки, встановлені героям війни, мають бути у пристойному стані. Та й після свята теж. Крім того, «з метою патріотичного виховання молоді» у навчальних закладах, закладах культури, бібліотеках мають відбутися зустрічі з ветеранами та святкові концерти.

Під кінець Струтинський повідомив, що 8 квітня в Івано-Франківську біля Меморіалу відбудуться урочистості – панахида, покладання квітів і навіть військовий парад. Заходи у містах та селах області пройдуть 9 травня.

Наступним обговорювали питання калуського ВАТ «Оріана». «Ситуація у Калуші катаст­рофічна, – наголосив Михайло Вишиванюк. – Відколи там був уже екс-президент Ющенко, крім розмов і перекладання паперів зі стосу у стос, ніхто нічого не робить. Тиждень тому був у Калуші. А вчора побачив, що дорога біля кар’єру посунулася на 30 метрів. До річки лишилося метрів 50. Учені сказали, що дамби максимально можуть витримати шість місяців. Тож наказав приступати негайно до роботи, бо потім робити не буде що».

Що ж до калійного заводу, то вирішено терміново поставити питання перед урядом про його виведення з майна ВАТ «Оріана» і перетворення його на державне підприємство «Калійні добрива».

Останнім і одним із найвеселіших стало питання про культурно-мистецькі заходи на Прикарпатті. Для початку губер­натор підняв сільського голову Космача Дмитра Пожоджука, аби той розказав про фестиваль «Писанка»: що саме планують робити і на які гроші.

«Спеціально запитав вас. Бо зараз будуть говорити, що Вишиванюк душить нашу культуру, – заявив губернатор після плутаної доповіді Пожоджука. – Як голова сільської ради може вирішити робити міжнародний фестиваль?! Мені показали його кошторис на 640 тис. грн. На 640 тисяч можна підтримати 60 художніх українських колективів. А якщо ви бажаєте проводити по селах такі міжнародні фестивалі, то звертайтеся за грошима до спон­сорів. Ми не проти фестивалів, ми проти дерибану».

Тож голова ОДА розпорядився категорично – жодних культурних заходів без відома облдержадміністрації.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.