Без категорії

Про 61 питання, 61 депутата і поганий настрій

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого вівторка, 16 лютого, Івано-Франківська сесія міської ради таки відбулася. Це при тому, що на попередньому засіданні депутати розглянули лише кілька питань. Відтак, цього разу назбиралося 61 питання і, як уже склалося, 61 депутат. Останнє явище вже нікого не дивує. Втім, без вияснення стосунків не обійшлося і цього разу.

Нагадаємо: восени минулого року колишній депутат міськради Іван Онуцький відсудив своє право на депутатство та відновив право голосу. Тож, усі наступні засідання депутати вирішували: хто серед них зайвий? Днями територіально-виборча комісія (ТВК) вирішила, що зайвим є Анатолій Мельничук, який був «найнижчим» у списках фракції «Наша Україна».

Мельничук із цим рішенням не згідний. «Я планую голосувати, – сказав він. – І виконувати свої обов’язки, щоб не повторюватися і ще раз не давати оцінку незаконному у другій частині рішенню ТВК. Тому я буду брати участь у сесії».

Як того можна було очікувати, Анатолій Мельничук подав до суду. Втім, поки рішення суду немає, міський голова Віктор Анушкевичус запропонував депутатам попрацювати, вийшов на трибуну, і звернувся до присутніх. Говорив про важливість питань, які пропонуються на розгляд. Це: ліквідація СМЕД ДАІ, прийняття програм, які стосуються профілактики злочинності, соціально-економічного розвитку, енергозбереження, надання пільг підприємствам, які є на грані виживання, тощо. Потім мер згадав про зроблене за час його головування в медицині, освіті та культурі. Свій міні-звіт підсумував авторитетною заявою: «Можна було зробити набагато більше, якби не деструктивна позиція деяких депутатів, а особливо політичної сили БЮТ».

«Пане мер, давайте працювати!», – перебив міського голову бютівець Ярослав Блаженко. «То ви вже хочете працювати? – спитав Віктор Анушкевичус. І продовжив. – Шановні бютівці, якщо у вас поганий настрій у зв’язку з результатами президентських виборів, то не потрібно цей настрій переносити на всю громаду й на весь депутатський корпус». На це Блаженко привітав мера з тим, що в нього добрий настрій. І підкреслив: при цьому не тільки у бютівців, а і в усіх інших він поганий…

Скоріше за все, це зачепило міського голову, бо він почав виправдовуватися. Мовляв, у нашій області Юлія Тимошенко набрала найвищий показник. Відтак, її програш на виборах не є виною мешканців. І залишив трибуну, сівши на своє місце.

Голова фракції БЮТ Ярослав Бачкур теж намагався щось сказати. Втім, не зміг, бо говорив одночасно з міським головою.

Далі депутати повернулися до заяви Блаженка, який хотів працювати. «Ви – молодці!», – похвалив їх Анушкевичус. Почали формувати порядок денний і робили це рівно годину. А після того перейшли до депутатських звернень. Анатолій Мельничук голосував разом з усіма.

До речі, на цю сесію міський голова запросив керівників усіх комунальних підприємств. Ті чемно сиділи. Дехто з них розповідав, що вони тут знаходяться зовсім не через запрошення мера, а тому, що на сесії мають розглядатися їхні питання. Але вже під час формування порядку денного керівники підприємств почали «розбігатися». Роботи ж у них і без сесії вистачає. Найсумліннішим довелося чекати, коли мер їх відпустить. «Ідіть працюйте», – нарешті звернувся до них Анушкевичус. Тож комунальники покинули зал, не дочекавшись розгляду питань, через які начебто прийшли.

І тут надзвичайно важливі для громади питання почали вирішуватися…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.