Без категорії

Наступний політичний сезон не передбачає нічого хорошого

Google+PinterestLinkedInTumblr

Закінчуючи політичний сезон, варто підвести його підсумки. А також і подумати, чи то пак помріяти, як воно буде в наступному сезоні. Разом з тим, посеред літа варто поговорити і про відпочинок. Стосовно цього редакція газети «Репортер» вирішила поспілкуватися з відомими політиками та політологами й запитати в них:• 1. Якими Ви бачите три основні події минулого політичного сезону?• 2. Що можна очікувати від наступного політичного сезону?• 3. Де плануєте відпочивати цього літа?

Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:

1. Перше, мабуть, вибори в Києві. Друге — це призначення нового Кабміну. І третє —  мабуть, маніпуляція з гривнею.

2. Від наступного політичного сезону можна очікувати того, що ми очікуємо від усіх політичних сезонів: дострокових парламентських виборів, можливо, дострокових президентських виборів і, можливо, дострокових виборів у місцеві ради. Хоча це, правда, вже занадто романтичні та оптимістичні сподівання. Принаймні дострокові парламентські вибори будуть? і це добре, адже значна кількість громадян не помре з голоду.

3. Я ще не вирішив. Хотілося б поїхати в яку-небудь Європу. Адже минулого літа мені довелося відпочивати в Афганістані, а цього літа хочеться відпочити в цивілізованій країні.

Михайло Стула, перший секретар Івано-Франківського обкому Компартії  України:

1. Почнемо з поганого — це політична та економічна кризи. Найнеконструктивніша робота за усі роки незалежності України  — робота Верховної Ради, невміле управління економікою уряду Тимошенко, що призвело до інфляції в державі й підвищення цін. Уряд зайшов у безвихідь. Друге — комуністи провели відповідну роботу в масах, і народ України не згідний з тим, що Україна повинна вступати в НАТО. І третє — це загострення політичної боротьби по питаннях НАТО, незаконний підпис до натівських структур листа від Голови Верховної Ради та голови Уряду, що сприяло тому, що загострилася політична обстановка. Комуністи разом з прогресивними силами провели рішучу боротьбу проти того, щоб Україна була в натівських військах.

2. На превеликий жаль, дуже важко визначити, що може бути в наступному політичному сезоні. Єдине в чому впевнений — в грудні Україна не буде прийнята у НАТО. Комуністи будуть продовжувати настоювати на проведенні референдуму з питань, щоб народ висловив свою думку. Незважаючи на те, що Україні не потрібні повторні вибори, складається так, що в грудні, або на початку наступного року можуть бути нові парламентські вибори, бо не працює сьогодні ні Уряд, ні Верховна Рада.

3. Я, до речі, з 1998 року жодного разу не був у відпустці. Думаю, що цього року теж не буду йти, бо політична ситуація мені цього не дозволяє. Якщо час дає можливість, то відпочиваю вдома.

Олег Тягнибок, лідер партії «Свобода»:

1. Перша подія — це холодна війна між Україною та Росією і загострення стосунків. Друга — це повний параліч та криза влади, недієздатність парламенту, параліч діяльності Уряду, конфлікти всередині владної більшості. І третя — київські вибори.

2. Нічого хорошого. Я думаю, що буде загострюватися політична криза в українській державі, буде збільшуватися енергетична залежність в першу чергу від Росії, буде серйозно поглиблюватися економічна криза, особливо ближче до зими. Я маю глибокий сумнів, що діюча лже-еліта зможе між собою домовитися, відповідно нас очікує або тліюча ситуація, або дострокові вибори. Причому дострокові вибори можуть бути як муніципальними, для того, щоб зняти пару, парламентські, а можуть бути й дострокові президентські вибори.

3. Поки що я нічого не планую. Думаю, що буду пробувати відпочити кількаденними «наскоками» в Карпатах чи деінде. Тому що в мене практично все літо заплановане: це поїздки Україною з агітаційною метою, в різних областях ми будемо презентувати наш проект Конституції України, будуть просто зустрічі з громадськістю з метою характеристики нашого бачення політичної ситуації в Україні. Загалом є багато запланованих заходів.

Микола Круць, народний депутат України, «НУ-НС»:

1. Не можу називати три найосновніші. Я бачу основну подію — це політичний хаос, економічна «нерозбериха», і це мене особисто дуже насторожує та турбує. Адже національно-політична еліта немає єдності і тоне у своїх поглядах, розбіжностях та діях. Боюся, щоб це не закінчилося погано для держави, як цілісної та суверенної. Сумно.

2. Я думаю, що наступний політичний сезон буде продовженням цього. Кожна людина, і я в тому числі, завжди сподівається на краще. Я думаю, що буде краще. Насправді наступний сезон буде продовженням цього.

3. Я влітку не відпочиваю. Як правило відпочиваю взимку на курортах місцевого значення.

Євген Золотарьов, член президії політради Партії вільних демократів:

1. Основна подія — це створення помаранчевої чи так званої демократичної, як вони себе називають, коаліції. Наслідки створення доволі суперечливі, але сам факт дійсно має місце. Принаймні для мене це дуже дивно, бо віри в це у мене не було. Наступна подія, яка мене здивувала, чи то відсутність її — це те, що Уряд Тимошенко і досі залишається чинним, не дивлячись на те, що більшість політикуму і бізнесу не в захваті від діяльності цього уряду. І нарешті третя подія, яка, можливо, і не зовсім політична — це те, що в України не забрали право, принаймні поки що, на проведення чемпіонату Європи 2012 року. Бо за тою вагою, за суспільно-політичним значенням — ця подія набагато важливіша для стратегічного розвитку країни, ніж всі уряди та коаліції разом узяті.

2. Однозначно, думаю, варто очікувати переформатування політикуму, це автоматично за собою тягне переформатування коаліції, але не факт, що політикум буде переформатовано — це реальність. І нарешті, сподіваюсь, що наступного політичного сезону принаймні варто було б очікувати появи якихось нових центрів впливу, нових точок концентрації, які б давали надію на оновлення політикуму, політики та країни взагалі.

3. Цього літа планую відпочивати в Україні. Я придбав дачу в Полтавській області і там планую провести наступні півтора місяці.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.