Без категорії

Міська влада — за Wi-Fi та «U-team»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На останньому івано-франківському міськвиконкомі розглянули питання «Про програму доступу жителів міста до мережі Інтернет через систему Wi-Fi». Начальник відділу транспорту і зв’язку Ігор Гнатів почав з того, що завдяки прийняттю цього рішення жителі міста та його гості матимуть доступ до безпровідного Інтернету. Мовляв, провайдер «U-team» готовий викласти 1 млн. грн. і зробити для іванофранківців безкоштовний «вуличний» Інтернет.

До речі, нині вже система Wi-Fi працює на площі Ринок. Щоправ-да, є питання зі швидкістю, втім послуга таки безкоштовна. Цього разу рішення стосувалося точки на Вічевому майдані, яка мала б захопити центральну частину міста. Для того, щоб таку практику поширити на весь обласний центр, треба встановити 40 таких точок.

Спершу члени виконкому поцікавилися, що інвестор має отримати за це від міста? Гнатів відповів: «Нічого, тільки дайте йому можливість працювати». Далі вони спитали, чому наразі мова йде тільки про одну точку, і чи доречно її одну називати цілою програмою. Мовляв, є й інші підприємства, які теж хочуть встановити такі точки, однак не знають про те, що зробити це можна так легко.

Міський голова Віктор Анушкевичус запевнив членів виконкому: крім того, що цей провайдер вже встановив одну точку біля Ратуші, він ще й безкоштовно об’єднав в одну мережу всі міські медичні заклади. Та, на відміну від інших провайдерів, працює над диспетчеризацією ліфтів.

На це член виконкому Віктор Кімакович відповів, що міськвиконком не повинен надавати преференцію комусь одному, втручаючись в конкурентне середовище. «Давайте ми приймемо програму, яка б дала можливість всім, хто захоче, дати точки доступу», — запропонував Кімакович.

Втім Анушкевичус на це не пішов. Він тільки сказав, що наразі ніхто з інтернет-провайдерів не приходив до нього з такими пропозиціями. Більше того, за його словами, ніхто не робив для міста того, що «U-team». Отже члени виконкому ще трохи подискутували і таки прийняли програму, яка складається з одного аркуша. Прав-да, вирішили забрати питання фінансового забезпечення реалізації програми. Далі — рішення за сесією міськради.