Без категорії

Легко їх не здолати!

Микола Волков Днями у 19 та 20 турах Української баскетбольної ліги івано-франківська баскетбольна «Говерла» дала справжній бій своїм суперникам у домашніх стінах манежу Коледжу фізвиховання. «Грифони» поїхали з Франківська ні з чим, а БК «Одеса», хоч і перемогла, та запам’ятає це як страшний сон.

Як у п’ятницю з «Одесою», так і в неділю з «Грифонами», обидвох суперників «Говерла» почала «возити» вже з перших секунд поєдинку. Під кінець першого періоду п’ятничного матчу з «Одесою» «Говерла» несподівано перш за все для самих гостей вела в рахунку 23:12. Звісно, таке одеситам було не до вподоби, адже вони вже довгий час тримаються в лідерах першості. Необхідно було щось міняти.

Почалася жорстка боротьба у кожній атаці. Гості дійсно прибавили, але й «говер­ляни» не склали зброю. «Одеса» скоротила відставання до шести очок і команди розійшлись на велику перерву (44:38).

Після неї «Одеса» зовсім розкулась. Здебільшого завдяки впевненим діям свого лідера Джастіна Лава гості вирвались уперед. Так тривало аж до кінця четвертої чверті, коли «Говерла» зненацька провела серію успішних атак, на завершення Патрік Спаркс реалізував два штрафних кид­ки і рахунок зрівнявся — 83:83! Гра перейшла у овертайм.

У доданій п’ятихвилинці команди теж не збиралися поступатися одна одній. В результаті — за 4,1 секунди рахунок був знову рівним 94:94 і наставник «Одеси» Віталій Лебединцев взяв тайм-аут. Після нього невлучний кидок зробив Лав, але на підбиранні спритнішим виявився його одноклубник Вейн Воллас, який разом з фінальною сиреною відправив м’яч у кошик — 94:96. Гру надовго запам’ятають як команди, так і вболівальники, адже те, що творилося на трибунах під час тієї гри, словами не передати. Підопічні Олега Пелеха дали достойний бій «Одесі», за що отримали від публіки вдячні скандування та аплодисменти.

У неділю до Франківська завітали сімферопольські «Грифони». Зважаючи на результативність гостей у сезоні, результат матчу передбачити було неважко і «говер­ляни» не підвели. У середині зустрічі перевага господарів майданчика складала вже +20 очок. Олег Пелех у такій ситуації навіть вирішив дати пограти молодим місцевим виконавцям.

Основа «Грифонів» на деякий час отримала перевагу у матчі і почала скорочувати відставання. За хвилину до завершення зустрічі рахунок набув уже загрозливого характеру 80:76. Проте в цей час тренер іванофранківців зробив немов контрольний жест — випустив на поле Спаркса та компанію. В результаті — впевнена перемога господарів 86:79 і «Говерла» займає в турнірній таблиці чисте восьме місце.

У останніх матчах «говерляни» показали, що жарти з ними для суперників закінчаться погано. Чотири перемоги «Говерла» здобула безпосередньо у другому колі, а ще у двох матчах перемога тікала від неї на останніх секундах. Франківська команда перетворилася на досить серйозний та «зубастий» колектив.

У наступних двох турах «Говерла» зробить візити у відповідь до «Грифонів» (11 грудня) та «Одеси» (13 грудня). Вдома ж підопічних Олега Пелеха ми зможемо побачити 18 грудня (матч з «Будівельником») та 20 грудня (матч з «Черкаськими мавпами»).

19 тур. Результати: «Ферро-ЗНТУ» — «Черкаські Мавпи» 70:91, «Дніпро» — «Будівельник» 81:75, «Говерла» — «Одеса» 94:96, «Політехніка» — «Грифони» 97:59.

20 тур. Результати: «Ферро-ЗНТУ» — «Будівельник» 68:76, «Дніпро» — «Черкаські Мавпи» 83:77, «Говерла» — «Грифони» 86:79, «Політехніка» — «Одеса» 107:82, «Кривбасбаскет» — «ДніпроАЗОТ» 94:77.