Без категорії

Купити собі Балагуру ІІ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Три номери тому я писала про те, як люблю благодійність. Говорила, що наша благодійність час від часу буває викривленою та неправильною, задавала запитання. Вони стосувалися благодійного аукціону «Купи людину – зроби дитині подарунок». Отримала відповіді, правда, приватні. Оскільки не тільки мені одній не влаштували зустріч з «купленими» відомими особами, є й інші ображені, то, схоже, про це треба згадати знову.

Керівник проекту Богдан Козловський після минулої публікації двічі телефонував, хотів зустрітися, правда, чомусь так і не зустрівся. Написав приватне повідомлення (на сайті «Вконтакте.ру»), що дуже зайнятий. Певне, вважає, що таким чином можна обходитися з людьми, які виконали свої зобов’язання перед проектом. На відміну від нього.

Потім був ще лист. Єдине, що можна було зрозуміти: гроші організатори аукціону не присвоїли. А витратили на вісім напрямків допомоги на День Святого Миколая, і це охопило аж 400 людей.

«Таким способом було зібрано понад 150, а можливо і 200 тис. грн.», – написав Козловський. Правда, говорив він про ситуацію в цілій Україні. А в Івано-Франківську наші організатори зібрали 21 тисячу. Ключове словосполучення – «таким способом». Чи розуміє організатор, що цей спосіб є, м’яко кажучи, нечесним? Бо якщо щось обіцяєш, то просто маєш виконувати.

А далі було найцікавіше: «Гроші ваші я особисто зі своїх вам поверну і прохання, більше не долучатися до жодної речі, де я буду. Такі благодійники, як ви, нікому не потрібні».

От сиджу я і думаю: що я зробила поганого? Гроші заплатила вчасно, два місяці чекала, далі попросила організувати зустріч і чекала ще три тижні. А організатор такий зайнятий, що не може зателефонувати людині, яку я «купила», і виконати зобов’язання, які він на себе взяв. Це нормально?

Щодо повернення коштів, то я не проти. Але вимагаю, щоб їх повернули не тільки мені, а й усім, кого так само «кинули» на цьому проекті. Раз ви, хлопці, не вмієте нормально організовувати акції, то скажу вам не тільки від себе, а й від інших учасників аукціону: такі організатори благодійності не потрібні точно.

Нещодавно мені пощастило зустрітися з самим, вже так сталося, легендарним Володимиром Балагурою. «Ця акція взагалі не була організована, – сказав він. – Тобто якийсь хлопчина, профан у цій справі, подзвонив мені і про щось там зі мною домовився. Я навіть не сприйняв цю акцію – думав, то якийсь жарт».

При цьому Балагура розповів, як він сам, без аукціону, займався благодійністю до Дня святого Миколая. Того дня вони із Зіновієм Шкутяком зібрали 600 дітей, влаштували їм обід в готелі «Надія», зробили екскурсію містом та запросили на концерт в облмуздрамтеатр. «І ми це не піарили», – зазначив Балагура.

Що ж до участі в акції «Купи людину – зроби дитині подарунок», Балагура повідомив «Репортеру», що він свідомо не брав у ній участі і фото своє на сайт організаторів не давав. «Хтось просто здер десь мою фотографію, – сказав він. – Я ні про що ні з ким не домовлявся. Якщо я про щось домовляюся, то я знаю про що і записую собі». Шкода, що організатори благодійного аукціону, напевно, не мають звички занотовувати свої обіцянки…


P. S. А благодійність я все одно люблю. Просто тепер буду займатися нею без посередників.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.