Без категорії

Критичний місяць перевізників

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На вівторкове засідання івано-франківського міськвиконкому врешті було винесено питання про затвердження тарифу на проїзд у маршрутках у розмірі двох гривень. Асоціація перевізників міста аргументує необхідність такого кроку збільшенням цін на паливно-мастильні матеріали, запчастини і т. д. «Тим більше, — сказав голова асоціації перевізників міста Володимир Сохан, — у зв’язку з тим, що в листопаді було введено карантин, у перевізників зараз ситуація критична. Цей місяць, який вважається рентабельним, став для нас збитковим».

За словам Ігоря Гнатіва, начальника управління транспорту та зв’язку МВК, попередній тариф у 1,5 грн. було встановлено 1 травня 2008 року. Наразі витрати на 1 км. пробігу зросли на 30,9 %. «Крім цього, ми та управління економіки — запевнив Гнатів, — дивилися на ситуацію у сусідніх областях. Так у Луцьку з 1 листопада проїзд коштує 2 грн, у Львові поки що — 1,75, в Ужгороді та Тернополі — 1,5 грн.».
Міський голова Віктор Анушкевичус, звертаючись до перевізників, відповів: «ми вас розуміємо. Розуміємо і те, що якщо сьогодні не підвищити тариф, доброго з того не вийде — бо не буде кому перевозити. Але при цьому думаємо про тих, хто найбільш незахищений». І запропонував таку собі джентльменську угоду: «Ми готові підтримати рішення, якщо з 10 до 16 години пенсіонерів будуть перевозити безплатно і без обмежень».
Володимир Сохан запевнив, що він особисто не проти піти на такий крок, але мусить ще порадитися з іншими перевізниками. На це йому дали три дні. Якщо вийде домовитися, то вже з 1 грудня проїзд маршрутками в Івано-Франківську буде 2 грн.