Гучне «до побачення»

«Ураган» востаннє зіграв удома і зустрівся із вболівальниками

Микола Волков

Івано-франківський «Ураган» провів останній домашній матч у Вищій лізі сезону 2008/2009 років. Поєдинок з луганським «ЛТК» перетворився у свято для шанувальників «чорно-білих».

Незручний суперник

«ЛТК» останнім часом став не дуже зручним суперником для івано-франківської команди. У пам’яті вболівальників «Урагану» ще залишилися минулорічні поразки 8:2, коли луганчани вибили нашу команду з Кубка України. Потім була ще й домашня поразка 5:7 у чемпіонаті. Тоді, до речі, хет-триком у складі гостей відзначився Валентин Цвєлих.

Цього сезону все інакше. Інакший, перш за все, «Ураган». Взим-ку з Луганська на правах оренди на Прикарпаття приїхав Цвєлих. А напередодні звітного матчу франківський клуб викупив трансфер Валентина, і йому буде запропоновано дворічний контракт.

Знову десятиметрові

Суботній матч почався з атак господарів, які грали у повністю білій формі. Після зливи їх атак перше взяття воріт відбулося на 10 хвилині — привіт колишнім партнерам від Цвєлиха — 1:0. За чотири хвилини «одинадцятка» «Урагану» міг подвоювати рахунок, але не реалізував десятиметровий (за сьомий фол «ЛТК»). Наступної хвилини голом Дрьомова луганчани немов би покарали франківців за це.

Проходить ще дві хвилини, Сергій Журба заробляє для «ЛТК» восьмий фол, отримує жовту картку, а за нею ще одну за розмови і відправляється відпочивати до кінця матчу. Знову десятиметровий. Цього разу до позначки підходить Сергій Піддубний, але й він не забиває! Перший тайм закінчився за мінімальної нічиєї.

Біле торнадо

Після перерви «Ураган» повівся із суперником, як безжальний і жорстокий смерч. Через п’ять хвилин після початку тайму на ударну позицію справа виходить Роман Кіндратів. Разючий удар низом — 2:1. Луганчани розводять м’яч, майже одразу втрачають його. Перед воротами Олексія Сагайдаченка виринає Євген Валенко, удар — 3:1. Знову «ЛТК» починає з центра. Декілька секунд вони намагаються щось створити, помиляються, м’яч підхоплюють «білі». Простріл Андрія Паршикова, на дальній штанзі спритніший Валенко — 4:1!

«ЛТК» бере тайм-аут. Виправдане рішення, бо луганчани після такого дійства знаходяться в ауті. Трибуни вирують.

Тут вже можна було відпочивати, проте «Ураган» мав помститися за минулий сезон. На 34?й хвилині франківці виходять три на одного, і Цвєлих оформляє дубль. На останні чотири хвилини Владислав Корнєєв міняє у наших воротах Олега Іжаковського. Крапку у матчі поставив гвардійська «сімка» «Урагану». Після проходу по флангу Андрій Сімка завдав вбивчого удару в дальній кут — 6:1.

Зустріч з вболівальниками

Друга в історії «Урагану» зустріч із вболівальниками разюче відрізнялась від першої, яка відбулася два роки тому. Тодішній гравець Сергій Гупаленко сьогодні спілкувався з фанатами вже в якості головного тренера. Вболівальників на цьогорічну зустріч прийшло значно більше. Та це й не дивно, адже її ініціював вже не «Ураган», а недавно створений фан-клуб команди.

«Ураганівці» на зустрічі 25 трав-ня озвучили перші перспективи на наступний сезон. Сергій Гупаленко: «Вже зараз відомо, що нинішній склад «Урагану» повністю збережеться. Хочу завірити, що вже у наступному чемпіонаті вболівальники побачать зовсім інші результати». Найбільше обнадіюють тренера результати другого кола. На його думку, саме тоді франківці продемонстрували той футзал, який би хотіли бачити керівництво клубу та вболівальники. «У міжсезонні проведемо виключно точкову селекцію, адже нам для підсилення потрібні ще двоє — воротар та польовий гравець», — резюмував Гупаленко.

Отже, «Ураган» — п’ятий у турнірній таблиці. Команді залишилося зіграти одну гру. Її франківці проведуть 30 травня в гостях у львівської «Енергії».

29 тур. Результати: СумДУ — ТВД 2:2, Шахтар — Моноліт 2:2, Ураган — ЛТК 6:1, МФК Рівне — Енергія 7:9, Кардинал — Контингент 5: 2, Планета-Міст — Марріон 3:2, Локомотив — Єнакієвець 1:1.