«Говерла» створила бум

Микола Волков Івано-франківська «Говерла» закінчила прем’єрний чемпіонат УБЛ на восьмій позиції. Звісно, команда мала можливість посісти і вище підсумкове місце. Проте сталося, як сталося. Довгий і виснажливий сезон, під час якого було проведено понад 60 матчів, таки завершено.

У серії за 7‑8 місця «Говерла» зустрічалася з дніпродзержинським «ДніпроАЗОТом». Серія мала тривати до двох перемог, і перший матч залишився за суперниками «Говерли». Друге рандеву більшість шанувальників баскетболу вважали останнім, та «Говерла» на виїзді видала справжню феєрію, здолавши «ДніпроАЗОТ» 90:91.

Останній матч у серії та сезоні іванофранківці провели 28 трав-ня. Третя гра між командами розпочалася з несподіваної актив-ності гостей. Довгий час дніпродзержинці вміло утримували комфортний відрив у 5‑7 очок. Проте під кінець першої чверті, завдяки дальнім кидкам Лебедєва і Спаркса, господарі скоротили відставання до 22:20.

Друга чверть виявилась напруженішою. За ці десять хвилин лідер змінювався 12 разів. І тільки під саму завісу десятихвилинки гості зуміли здійснити ривок у сім очок – 47:41.

Після великої перерви перевага «ДніпроАЗОТа» стала очевидною. «Говерляни» ніяк не могли пройти захисні порядки гостей. Дальні кидки теж не приносили очікуваного результату. Далася взнаки відсутність досвідченого Лобанова та пробивного Станевічуса, які достроково завершили сезон через складні травми.

Останній ігровий відрізок розпочався із двох блискавичних проходів Андрія Лебедєва, який, моментами, просто самотужки намагався скоротити відставання в рахунку. І йому це таки вдалося, коли на табло після чергового його влучного кидка засвітилося 66:66.

Проте до перемоги підопічним Олега Пелеха не вистачило зовсім трішки. Потрібно було зберегти атакувальний темп, але «азотівці» таки змогли переломити хід поєдинку. Черговий ривок гостей в 11 балів фактично зняв питання про переможця матчу і серії. «Говерла» билася як могла. І змогла тільки скоротити відставання до чотирьох очок. 83:87 – саме таким став фінальний рахунок гри. Такою стала і крапка у першому сезоні «Говерли» в рамках чемпіонату УБЛ.

Сезон, у якому довелося стільки пережити і так багато вчитися, завершився. «Говерла» – восьма. Амбітна команда Олега Пелеха зі скромного колективу на початку кампанії перетворилася у грізних «ведмедів» наприкінці. До матчів з «Говерлою» ретельно готувалися. Ніхто із клубів УБЛ наразі не може похвалитися легким виїздом до Івано-Франківська.

«Говерла» створила справжній баскетбольний бум у місті. Запросивши легіонерів, і разом з тим залишивши у свої рядах багато українських виконавців, команда привабила багатьох вболівальників видовищним баскетболом. Під кінець сезону під егідою клубу в місті відбувся турнір зі стрітболу. Тоді до Івано-Франківська з’їхалися команди із багатьох міст Західної України. Залишається сподіватися, що баскетбольне шоу на Прикарпатті буде лише набирати обертів, а «Говерла» підкорятиме вищі вершини.