Драма на стадіоні «Рух»

Микола Волков  Минулої п’ятниці, 18 квітня, в Івано-Франківську відбулася справжня футбольна баталія. На газон стадіону «Рух» вийшли місцеве «Прикарпаття» та «Енергетик» з Бурштина.

Перед матчем положення команд у Першій лізі було «краще не придумаєш». Гості випереджали господарів на два очки, тому за перемоги «Прикарпаття» франківці обходили б «Енергетик» і нарешті б викараскались з зони вильоту. За перемоги ж гостей, вони випередили б «Прикарпаття» на п’ять очків і забезпечили б собі спокійні «тили» принаймні на два тури. За таке варто було боротися і боротьби було вдосталь!

Перед самим початком матчу військовий літак добряче схвилював натовп, в кращих традиціях жанру ефектно пролетівши буквально в декількох метрах над трибунами. Здавалось, ще трішки, і він би зачепив кутову башту з прожекторами…

Зрештою матч почався. Вже з перших хвилин боротьба зав’язалась не на жарт. Як результат — дві жовті картки Віталія Гаврилишина та Ігоря Худоб’яка. На гол довго чекати не довелось. На дев’ятій хвилині Ігор Худоб’як ледь не з центра поля довів м’яч до підступів штрафного майданчика гостей, віддав на Івана Щеглюка, а той, відірвавшись від опікуна, відкрив рахунок. Радості вболівальників не було меж, коли незабаром той же Щеглюк, отримавши шкіряного у штрафному майданчику, холоднокровно обманним рухом посадив воротаря суперника Яківця на «п’яту точку» і ударом поклав м’яч у дальній від себе кут воріт — 2:0!

Для «Енергетика», який і без того забиває небагато, ситуація стала критичною.

Вже після матчу наставник господарів Сергій Пташник розповів, що напередодні температура у сімох його підопічних була 38 градусів. Це пояснює багато. «Прикарпаття» попри рахунок на табло виглядало дійсно нездорово. Проте, на щастя, на виручку партнерам приходив досвідчений Локатир.

У першому таймі «жовте світло» перед собою побачили ще бурштинець Лазорик та франківець Олександр Микуляк. З тим команди і розійшлись на перерву.

Гостям вдалося забити лише у другому таймі. Це сталося аж на 72?й хвилині. Головко прострілив у штрафний майданчик, а Яневич головою замкнув простріл у сітку.

Далі пристрасті у матчі досягли свого апогею. «Енергетик» на куражі почав активно атакувати і агресивно діяти у відборі м’яча. Але це і підвело гостей. За дев’ять хвилин до завершення основного часу за порушення проти Миколи Ревуцького другий «гірчичник» перед собою побачив Микола Лазорик, і гості залишились у меншості. Тернопільському арбітру матча у цьому моменті довелося багато вислухати на свою адресу. Вся тренерська лава «Енергетика» вибігла до поля і по поведінці наставників гостей, здавалось, що вони готові розірвати суддю. Зрештою, матч продовжився.

Запал бурштинської команди зник. Довести матч до переможного кінця господарям, не склало особливих труднощів — 2:1. Попри баталії на полі, ледь не дійшло до баталії на трибунах. Під кінець зустрічі на поле полетіли гірлянди, а у секторі, де збираються «ультраси» «Прикарпаття», раптом сильно задиміло. Вболівальників одразу оточили правоохоронці, і, дякувати Богу, все обійшлось мирно.

Попри не дуже видовищну гру «Прикарпаття» в останніх трьох поєдинках показало переможні результати. Про це говорив після матчу головний тренер «зелено-жовтих» Сергій Пташник. «Не чекайте від нас красивої гри, зараз нам потрібен результат. Гра буде потім», — чистосердечно заявив Пташник. Натомість тренер «Енергетика» Микола Пристай заявив, що гра була дуже складною і неоднозначною. В першу чергу він мав на увазі дії судді. Проте, за його словами, час ще є і «Енергетику» цілком під силу виправити ситуацію.

Після цього поєдинку «Прикарпаття» вибралося із зони вильоту, відправивши туди «Енергетик». Проте відрив між прикарпатськими командами невеликий — всього одне очко і про якісь конкретні перспективи говорити ще рано, адже до завершення чемпіонату ще дванадцять турів.

У наступних матчах прикарпатські команди зустрічатимуться з командами, що є протилежностями один одного по турнірці. Суперником «Прикарпаття» у виїзному матчі буде аутсайдер дніпродзержинська «Сталь», а «Енергетик» прийме в Бурштині лідера маріупольський «Іллічівець».

Інші результати 26?го туру:

Іллічівець — Геліос 2:0, Сталь (А) — Динамо-2 ?2:1, Оболонь — ПФК Олександрія 2:0, ІгроСервіс — Десна 3:1, Дніпро — МФК Миколаїв 0:0, ЦСКА — Волинь 2:1, Дністер — ФК Львів 1:0, ПФК Севастополь — Сталь (Д) 1:0, Фенікс-Іллічовець — Кримтеплиця 1:1.