Без категорії

Депутати знову шукають зайвого

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 22 грудня, 46 сесія Івано-Франківської міської ради знову не відбулася. «Зайвий», 61‑й депутат Іван Онуцький вже вдруге мав честь стати приводом для цього. Зрештою, вини його немає – він виграв дворічну судову справу, в результаті став повноцінним депутатом. Відтак, сесія упродовж цілого дня вирішувала: хто зайвий і як вийти із цієї ситуації?

 

Фактично з перших хвилин члени «Нашої України» кинули «під потяг» голову своєї фракції Михайла Івасютина. Мовляв, він цю кашу заварив («кашею» назвали те, що саме Івасютин свого часу ініціював виключення Онуцького з депутатських лав), тому саме він є зайвим. Сергій Борзов, Ліліана Сімонович і Петро Строїч запропонували Івасютину скласти повноваження. Сказали, що так буде правильно з моральної точки зору. Втім, Івасютин їхні пропозиції ігнорував.

Далі депутати міськради вирішили попрацювати складом у 61 депутат. Це обурило голову фракції Партії Регіонів Богдана Федьківа. «Кожна політична сила, яка тут представлена, має певну кількість мандатів, – сказав регіонал. – То невже одна з політичних сил незаконним шляхом отримала ще один мандат?! Так само могли зробити Партія Регіонів, БЮТ чи УНП». Зрештою, Федьків додав, що таке рішення буде незаконним, тому будь-хто, а в тому числі й він, зможе подати до суду.

Виглядало на те, що проблему депутати таки не вирішать. БЮТ, як у фільмі «Кавказька полонянка», вимагав прокурора. Мовляв, тільки той може дати роз’яснення. Зрештою, прокурор таки приїхав. Тому міський голова Віктор Ануш-кевичус оголосив перерву на 25 хвилин. Яка тривала майже дві години. Однак, і після перерви ніхто не знав: як бути? Бо Анушкевичус хвилин зо 20 ще радився з «нашоукраїнцями».

Врешті міський голова пояснив: «Найбільш правильний вихід з цієї ситуації – це доформувати склад територіально-виборчої комісії (ТВК), якій би Іван Онуцький направив заяву і додав до неї рішення суду». Слід нагадати: рік тому сесія міськради виключила п’ятьох членів із ТВК, тому нині комісія вважається недієздатною.

Таким чином партії, від яких були делеговані виключені з комісії члени, мали би внести інші кандидатури. Це не задовольняло БЮТ. Зокрема, Ярослав Блаженко сказав, що їх не задовольняють ті кандидатури, які пропонуються. «Наскільки я знаю, рішення пропонує внести тих самих паскуд, які свого часу блокували цю комісію і через яких ми не могли стати депутатами», – сказав він.

Правда, Сергій Борзов знову повернувся до старого: запропонував зайвому депутату самому скласти депутатські повноваження. У відповідь Анушкевичус порадив самому Борзову це зробити. Ситуація виглядала безглуздо, адже жоден зі слуг народу не хотів цього зробити. Напевно, їм там добре.

Відтак Борзов придумав ще один вихід. Мовляв, останнім за списком від «Нашої України» є Анатолій Мельничук, якому те депутатство, скоріш за все, не потрібне. Бо сесії він і так не відвідує. Отже, з ним треба переговорити. Але хто буде говорити і коли – невідомо.

Зрештою БЮТ таки не підтримав введення нових членів у ТВК. Тому Анушкевичус запропонував розглянути блок бюджетних питань, а далі – будь що буде. Мовляв, якщо хтось оскаржуватиме рішення сесії – його право. Однак БЮТ не міг визначитися, принаймні про це сказав секретар міськради Василь Бойчук. Анушкевичус навіть пожартував: «Без рішення фракції і дозволу Юлії Володимирівни Бойчук не може голосувати».

Бютівці взяли маленьку перерву – комусь телефонували. Виглядало, що не додзвонилися, бо стояли мовчки. Зрештою вони таки не голосували. Мер розпустив сесію, попросивши депутатів зібратися 24 грудня у повному складі. Невже введуть нових членів ТВК без фракції БЮТ?