Без категорії

Авіаційна бригада отримала прапор

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 16 січня, відбулася знакова подія – Івано-Франківській бригаді тактичної авіації було вручено бойовий прапор. До того авіатори мали стяг ще радянського зразка, який після перейменування частини вже не відповідав реаліям сьогодення.

За Статутом Збройних сил України вручати бойовий прапор має Президент держави. Проте він не зміг прилетіти і через це церемонію вручення проводив заступник Глави Секретаріату, уповноважений Президента України Петро Шатковський.

Кошти на виготовлення прапора (а це близько 17 тисяч гривень) надала приватна особа – голова правління Благодійної громадської фундації імені короля Юрія Павло Андрусяк. «Я переконаний, – сказав він, – що внесення зміни до назви військової частини має отримати глибокий філософський зміст. Фактично набувши в назві слово «Івано-Франківська», 114 авіаційна бригада із військової частини, яка просто базується на території нашого міста, перетворилась на нашу Івано-Франківську військову частину. Цей факт повинен потягнути за собою кардинальні зміни у стосунках між громадою (і, як наслідок, владою) міста та військовослужбовцями цієї частини. Відтепер ці стосунки мають будуватися на усвідомленні того, що вся авіаційна бригада є органічною частиною міської громади».

До речі, 114 бригада тактичної авіації поки що є єдиною частиною в області, яка має бойовий прапор українського зразка.