Без категорії

Акциз для депутатів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Верховна Рада у червні прийняла зміни до держбюджету, якими підвищується акциз на пиво. Частина отриманих коштів, 97 млн. грн., будуть скеровані на утримання парламенту.Питання про збільшення видатків на ВР підняли депутат-регіонал Олександр Єфремов та спікер Володимир Литвин. Про це заявив бютівець Олег Ляшко. Депутат наголосив, що у законопроекті про внесення змін до держбюджету, який подав уряд, збільшення видатків на Верховну Раду не було.У свою чергу, президент Віктор Ющенко заявив, що не підпише цей законопроет.З цього приводу «Репортер» звернувся до відомих політиків та політологів із такими запитаннями:1. Чи потрібно дофінансовувати Верховну Раду?2. Як ви вважаєте, на що ще депутати можуть підняти ціни, аби зробити комфортнішим своє життя у Верховній Раді?

Василь Юрчишин, директор економічних програм Центру Разумкова, Київ:

«1. Треба чітко розібратися зі структурою видатків. Потрібно переходити на режим жорсткої економії. Україна, по суті, є найгіршою країною за економічними показниками в Європі. Я не можу сказати, що потрібно все забрати в управлінців, але необхідно проводити чіткий моніторинг по кожній статті, особ-ливо додаткових витрат.

2. На жаль, зараз дуже важко щось передбачати, особливо у сучасній діяльності нашого уряду. Він у багатьох аспектах покладається на вилучення ресурсів з бізнесу для того, щоб і підтримувати соціальні програми, і демонструвати свою антикризову діяльність. Уряд буде будь-яким способом вишукувати можливості наповнення бюджету за рахунок посилення фіскального тиску. Швидше за все, ціни піднімуть на автомобілі та пальне. Але те, що це погіршує стан економіки, — поза всяким сумнівом».

Михайло Стула, перший секретар Івано-Франківського обкому КПУ:

«1. Я категорично виступаю проти того, аби під час кризи дофінансовувати Верховну Раду. Можна зрозуміти Литвина, адже він виступає за те, щоби пристойно жити і відпочивати. Але на сьогоднішній день потрібно думати не про свої статки, а про те, як підняти економіку та витягти державу із кризи.

2. Не думаю, що депутати піднімуть ціни. Я би, принаймні, не хотів, аби зросли ціни на хліб, цукор та інші продукти першого вжитку. А от на алкогольні напої було б доречно. Адже наша держава займає перше місце зі споживання алкоголю. А це, у свою чергу, тягне за собою різноманітні тяжкі хвороби».

Юрій Шведа, політолог, м. Львів:

«1. У нинішній ситуації економічної кризи, коли люди позбавляються своїх статків, роботи, в нормальних державах уряд і парламентарі розділяють із ними видатки і труднощі, відмовляючись від власних законних коштів. Це тільки в нашій державі, коли гуляє криза, і є біда у людей, народні обранці можуть підвищувати видатки на власне утримання. Будучи далеко не бідними і маючи такі доходи, які будь-якому громадянинові, напев-но, навіть і не снилися. Вважаю, їхні дії просто аморальними, а те, що вони роблять, мародерством. Я думаю, що у цій ситуації потріб-но було б наполовину скоротити видатки на апарат управління, який фактично довів цю державу до ручки.

2. Не здивуюсь, якщо завтра уряд та Верховна Рада для того, щоб утримувати своє безбідне життя — Лексуси, Мерседеси, дачі, яхти — прийме рішення про те, що доведеться платити за користування сонцем та повітрям. Тому, чекати якихось моральних, совісних кроків — марна річ».

Василь Марчук, політолог, Івано-Франківськ:

«1. Дофінансовувати Верховну Раду абсолютно не треба. Як би там не було, але своя сорочка ближче до тіла. Депутати та Кабінет Міністрів роблять це тільки тому, що не мають ніякої відповідальності перед українським народом. А ще тому, що виборці ніколи не питають про обіцянки своїх обранців. Це — чергове знущання над людьми, коли їм і так важко.

2. Вони вже так знахабніли, що поставлять питання про ціну повітря. Йде реальне скорочення у всіх галузях. Затягуються гайки вже по всіх швах малого та середнього бізнесу, країна — в реальному зубожінні».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.