Туризм

Українцям розширили перелік заборонених для подорожей країн

Google+PinterestLinkedInTumblr
Міністерство охорони здоров’я України 5 лютого оновило перелік країн «червоної» та «зеленої» карантинних зон. Українцям радять найближчим часом не відвідувати 80 країн.

Оновлений перелік опублікували на сайті МОЗ.

Найскладніша ситуація з поширенням коронавірусу наразі в Португалії, Андоррі, Ізраїлі та Іспанії. Там за останні 14 днів виявили більш як тисячу випадків інфекції на 100 тисяч населення.

Крім того, «червоними» є, зокрема, США, Велика Британія, Франція, Чехія, Італія та всі країни, які межують з Україною. Загалом перелік збільшився на 6 країн — тижнем раніше там було 74 країни.

На що впливає цей поділ?

Ті, хто приїжджає в Україну з країн «червоної зони», повинні піти на 14 днів на ізоляцію (з використанням додатка «Дій вдома») або впродовж доби після прибуття зробити ПЛР-тест. Якщо результат виявився негативним, самоізоляція не потрібна. Також можна достроково припинити самоізоляцію, отримавши негативний результат ПЛР-тесту.

Ще один варіант — приїхати вже з готовими результатами тестування, але робити його треба не пізніше ніж за 48 годин до моменту перетину кордону. Також іноземці, які прибувають із таких країн, зобов’язані мати поліс медичного страхування.

А куди можуть їздити українці?

Якщо ви плануєте їхати за кордон, є інтерактивна карта Міністерства закордонних справ, у якій вказано, чи пропускає відповідна країна громадян України, і якщо пропускає, то чи є якісь додаткові умови.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.