Гроші Туризм

У Яремче збільшать туристичний збір для готелів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Яремче від 1 січня збільшує туристичний збір для готелів. Для зелених садиб ставка залишається сталою.

Про це повідомив начальник відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко, пише Укрінформ.

«Яремче диференціювало ставку туристичного збору і для готелів зробили її вищою. Якщо нині ця ставка сягає 0,1% то з 1 січня вона становитиме 0,3-0,5%. Для садиб ставка туристичного збору залишиться без змін», – сказав Передерко.

За його словами, збільшення туристичного збору спричинить зростання надходжень до бюджету Яремчанської громади.

«У преміум-сегменті готельної індустрії відпочивають багаті люди. В Яремче є кілька таких готелів, де ціна проживання стартує від 1000 грн (за добу – ред.) і більше. Тобто люди, які там проживають, можуть собі дозволити заплатити більше, бо це – не бюджетний сегмент проживання, який залишається там на сталому рівні», – пояснив Передерко.

Він зауважив, що нині туристичний збір – нецільове надходження. Тобто, отримані кошти громада може використовувати на різні цілі, не лише туристичні. А це – вивезення сміття, ремонт доріг, проведення різних заходів. Натомість, зауважив чиновник, в Україні кілька років поспіль лунають ініціативи про те, щоб туристичний збір наповнював цільовий фонд. Втім, для цього необхідні зміни в українському законодавстві, зокрема у Податковому кодексі.

«Зараз громада сама вирішує, куди скерувати ці кошти. Якщо туристичний збір стане цільовим, то це буде окремий фонд і кошти можна буде використати виключно на розвиток туризму – туристичну інфраструктуру чи маркетинг», – додав Передерко.

Посадовець зазначив, що курортне Яремче залишається найпопулярнішим місцем відпочинку для туристів на Прикарпатті. Найбільше гостей Яремче приймає влітку, тоді як взимку туристи надають перевагу Буковелю.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.