Туризм

Туристка під час соло-підйому зустріла в Горганах ведмедя (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

У суботу, 11 листопада, туристка і альпіністка Тоня Черній опублікувала відео зустрічі із ведмедем на горі Висока, що неподалік Осмолоди. Жінка розповідає, ведмідь побачив її першим і не виявив зацікавленості, тож вона знімала ведмедя, поки він не зник по інший бік горба. Втім, попереджає, що такого краще не повторювати.

При підйомі наодинці на гору Висока, що неподалік Осмолоди, мені фартануло зустріти ведмедя в 150-200 метрах обіч себе. Величезного, як танк, і красивішого за все на світі. В той момент не було щасливішої людини за мене, як би дивно це не звучало, – поділилася враженнями від зустрічі з ведмедем Тоня Черній. -І так, золота осінь в Карпатах минула, взувайте зимові черевики, не забувайте бахіли і теплу пухову куртку. Ну і щось від ведмедів прихопіть.

Після того, як ведмідь зник з іншого боку горба, Тоня Черній на гору вже не піднялася, повернулася в колибу під Високою.

Цікавість перемогла інстинкт самозбереження. Це дика 300-кілограмова тварина, і треба бути обачним. Але коли ведмідь тебе побачив першим – далі вже як піде, передбачити щось складно, – додає Тоня.

Ведмідь бурий (Ursus arctos) – занесений до Червоної книги України, на території нашої держави цей вид хижаків трапляється лише в Карпатах. За словами лісників, ведмедів в Карпатах на території України залишилося всього 150 – 200 особин.

Якщо ви зустріли ведмедя, одне з найголовніших правил не панікувати. Не біжіть, стійте спокійно. Найчастіше досить просто обійти його спокійно стороною або почекати пару хвилин поки він сам не піде. Якщо ви відразу кинетеся бігти, то ви навпаки викличете інтерес ведмедя до вашої персони. Швидко, але спокійно змінюйте напрямок руху і відходьте. Ведмідь – розумна тварина, він зрозуміє, що ви не прагнете конфлікту.

Якщо ви відходите, та ведмідь все ж переслідує вас – киньте на землю свій наплічник, куртку або інший одяг. Ведмідь затримається, щоб обнюхати річ, а ви виграєте трохи часу.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.