Люди Статті

До рубрики “людина тижня” цього разу потрапив Михайло Банк

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня в постійну рубрику Репортера потрапив начальник управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Михайло Банк. Чому? Бо лист, який від його імені отримав голова єврейської громади Коломиї Яків Заліщикер наробив чимало галасу. Нацполіція вже розпочала службове розслідування.

А Банк просто так заробив репутацію антисеміта і ксенофоба. Отож розповідаємо.

10 травня голова Українського єврейського комітету Едуард Долинський оприлюднив у Facebook лист від управління стратегічних розслідувань (УРС) в Івано-Франківській області за підписом Михайла Банка до голови єврейської громади Коломиї Якова Заліщикера.

У цьому папері Банк просить Заліщикера надати управлінню: копію статуту організації, список членів, а також перелік студентів прикарпатських вишів, які є членами єврейської громади – плюс їхні анкетні дані, адреси й телефони. А інформація потрібна для «боротьби з транснаціо­нальними та етнічними організованими групами та злочинними організаціями».

Лист був надісланий Якову Заліщикеру ще 11 лютого, але він не сприйняв це звернення всерйоз.

«Спочатку я не надав значення цьому листу, але потім показав його директору Українського єврейського центру. Звідси все й почалося», – розповів голова єврейської громади Коломиї журналістам.

Документ справді швидко розлетівся соцмережею. Про історію навіть написала знаменита британська Times. Звісно, не промовчав і нардеп від Прикарпаття Ігор Фріс. Він направив на підпис депутатів звернення до керівництва МВС, СБУ, ДБР щодо перевірки ознак протиправності в діях керівника УСР в Івано-Франківській області Михайла Банка та відповідність його займаній посаді. Також Фріс вважає, що керівництву МВС слід дати оцінку діям своїх підлеглих, якими «не лише заплямовується мундири поліції, а й розпалюється етнічний конф­лікт там де його ніколи не було в сучасній Україні».

Із представників поліції першим відреагував начальник управління Нацполіції в області Володимир Голубош. Він просто вибачився перед єврейсь­кою громадою за те, в чому геть не винен. Адже Голубош до цього листа не має жодного стосунку, бо УРС підпорядковується напряму Києву.

До речі, у столиці теж не промовчали. Глава Нацполіції України Ігор Клименко повідомив, що за фактом призначено службове розслідування, адже «будь-які прояви ксенофобії і антисемітизму – неприйнятні».

«Хочу запевнити представників громади: ми не допустимо будь-яких проявів переслідування громадян за національною чи іншими ознаками. Усі підрозділи поліції працюють над попередженням антисемітських злочинів на ґрунті ненависті, а у випадку їх вчинення – миттєво реагують і спрямовують зусилля на їх розкриття та розслідування», – заявив Клименко.

Мер франківської статі. Руслан Марцінків став “людиною тижня”

Із заявою також виступив і голова Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів:

«Ми не допустимо поширення антисемітських та ксенофобських випадів на Прикарпатті. Відповідні компетентні орга­ни мають дати належну правову оцінку діям посадовців, які з незрозумілих причин розхитують ситуацію на Прикарпатті».

Заради справедливості варто також додати, що чимало люду в коментарях під дописами у соцмережах стали на бік УРС. Мовляв, нічого екстраординарного в цьому нема, поліція лише збирає інформацію. Звісно, можна було б так думати, якби Михайло Банк не вимагав надати персональні дані членів громади. Невже йому не відомо, що така інфор­мація надається лише у випадку зареєстрованих кримінальних проваджень?

У будь-якому разі, виглядає, що цього разу «не вий­шло». І справа не в націях – не в євреях, україн­цях, ромах, угорцях, румунах та інших, що теж є серед громадян України. Поліція у будь-якій країні завжди хоче знати все і про всіх. І регулярно пробує, іноді порушуючи закон. Але в цивілізованих країнах її за це б’ють по руках. Ну то, принаймні у побитті ми десь таки вже наближаємось до цивілізованих…

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: