«Ураган» показав характер

Напередодні Великодня прикарпатські шанувальники футзалу отримали справжній подарунок. Три дні поспіль у манежі Коледжу фізвиховання вболівальники насолоджувалися протистоянням івано-франківського «Урагану» та львівського «ТВД». З чотирьох чвертьфінальних пар плей-офф чемпіонату України саме ці матчі виявилися найбільш напруженими і драматичними.

Трохи не вистачило

Нагадаємо, у двох львівських матчах серії по разу вигравали обидві команди, тож івано-фран­ківська частина протистояння починалася за нічийного рахунку 1:1. У третьому матчі, в четвер, 21 квітня, підопічні Сергія Гупаленка змушені були відіграватися після голу екс-ураганівця Андрія Ткачука.

На початку другої половини зустрічі «Урагану» вдалося вийти вперед. Буквально за хвилину у ворота «ТВД» залетіли два «подарунки» від Романа Кіндратіва та Сержао – 2:1. Та ця перевага була недовгою. На 29 хвилині другий м’яч за «ТВД» забив Тарас Шурак – 2:2. Нічия протрималася до кінця матчу, на черзі була серія пенальті.

Першими пробивали гості. Свою можливість реалізував Євген Саківський – 0:1. Від «Урагану» першим на дуель з воротарем «ТВД» Романом Колтоком вийшов Ренатіньо. Голкіпер удар парирував. Тож далі вся надія була на промах «теведистів» або на реакцію у воротах Кирила Ципуна, та сподівання не виправдались. Усі львівські пенальтисти були точними. Фінальний рахунок матчу – 2:2 (3:5 по пенальті), рахунок у серії – 1:2 на користь «ТВД». Для «Урагану» поразка у наступному матчі означала завершення сезону…

Перелом

Назавтра, 22 квітня, манеж коледжу фізвиховання побачив зовсім інший «Ураган». На п’ятій хвилині Сержао продерся до воротарського майданчика, до атаки підключився Роман Кіндратів і майже впритул розстріляв ворота «ТВД» – 1:0. Вже за дві хвилини Василь Денис зрівняв рахунок – 1:1. Рівновага трималася до 17 хвилини, коли Сержао вдало замкнув простріл Біро Жаде – 2:1. Команди пішли відпочивати.

У другому таймі іванофран­ківці були нестримними. На 25 хвилині Сержао взяв на себе ініціативу, пішов «тараном» на натовп «теведистів», ефектно обіграв двох суперників і пробив точно в кут – 3:1. За такого рахунку вже з десятої хвилини «ТВД» перейшло на гру з п’ятим польовим гравцем. Та «Ураган» вистояв під цим натиском і продовжив збільшувати перевагу.

Під кінець матчу Біро Жаде зробив забіг лівим флангом, видав простріл, а там його знову замкнув Сержао – 4:1. За хвилину крапку в грі поставив Роман Кіндратів, який після помилки львівських футболістів зі своєї половини майданчика точно відправив м’яча у порожні ворота – 5:1. На команди чекав вирішальний матч у суботу, 23 квітня.

Жирна крапка

«Ураган» почав потужно. Вже на другій хвилині рахунок відкрив Валентин Цвєлих. За дві хвилини вперше у нинішньому плей-офф забив Петро Шотурма – 2:0. Така перевага протрималася аж до 15 хвилини. Саме тоді «Ураган» отримав право на штраф­ний удар, Сержао відпасував на Шотурму і той оформив дубль. А за хвилину віч-на-віч з голкіпером «ТВД» вийшов Біро Жаде, до атаки вчасно підключився Роман Кіндратів і пробив у незахищений кут воріт – 4:0. Гості час від часу огризалися, але у воротах вдало діяв Кирило Ципун.

У другому таймі «Ураган» продовжив атакувати. На майданчику з’явилися свіжі Роман Ярий та Ренатіньо. На 27 хвилині ефектним ударом у ближню дев’ятку п’ятий м’яч у ворота «ТВД» забив Сержао. Вже тоді львів’яни почали грати з п’ятим польовим. Та усе, що їм вдалося у такій ситуації – це два голи престижу від Андрія Ткачука та Романа Вахули. Фінальний рахунок – 5:2. «Ураган» виходить до півфіналу на «Єнакієвець».

Перші два матчі півфінальної серії відбудуться 13 та 14 травня на майданчику команди з Донеччини. Ігри у Франківську заплановані на 21-23 травня.

Впоралися за чотири матчі

Іншим трьом чвертьфінальним парам плей-офф вистачило чотирьох матчів. Львівська «Енергія-Тайм», спочатку поступившись у Севастополі «ПФС», наступні три виграла: 1:3, 5:1, 5:1. Рахунок серії – 3:1.

У харківському чвертьфіналі між «Локомотивом» та «Монолітом» сильнішими виявились «залізничники». У перших двох матчах, коли господарем майданчику був «Моноліт», перемогу здобували обидві команди – спочатку «Локомотив» (3:4), а потім у серії пенальті фортуна посміхнулася «Моноліту» (1:1, по пенальті 13:12). Третю та четверту гру з однаковим рахунком 3:1 виграв «Локомотив». Підсумок протистояння – 3:1.

Такий же рахунок зафіксовано у серії між «Кардиналом-Рівне» та «Єнакієвцем». Команди починали в Рівному. Перший матч був за гостями – 2:3, у другому перемогли рівненці – 6:4. Та коли команди переїхали на майданчик «Єнакієвця», господарів було не зупинити. Дві розгромні перемоги 9:1 і 7:1 не залишили жодних запитань.